Iranian Agriculture News Agency

به فاصله 2 روز و با احکام رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر اقتصاد

هفته جاری دو اتفاق مهم در حوزه مالی و بانکداری افتاد که یکی از آن ها تودیع مهندس دوست حسینی و معارفه مرتضی شهیدزاده به ریاست جدید هیئت عامل صندوق توسعه ملی بود و دیگری انتصاب مدیرعامل جدید برای بانک تخصصی کشاورزی.

شهید زاده مدیرعامل صندوق توسعه ملی شد، خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزیخبرگزاری کشاورزی ایران( ایانا)- علیرضا صفاخو:

هفته جاری دو اتفاق مهم در حوزه مالی و بانکداری افتاد که یکی از آن ها تودیع مهندس دوست حسینی و معارفه مرتضی شهیدزاده به ریاست جدید هیئت عامل صندوق توسعه ملی بود و دیگری انتصاب مدیرعامل جدید برای بانک تخصصی کشاورزی.

مراسمی که دیروز سه شنبه 26 دی ماه در محل صندوق توسعه ملی با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد تا همان برداشتی که بسیاری از ارباب رجوع بانک کشاورزی به ویژه آن ها که با خود شهید زاده ارتباط داشتند، دکتر نوبخت داشته باشد و در تمجید و تحسین شخصیت شهیدزاده او را شخصیتی ممتاز، محترم، صاحب دانش و دانایی و تجربه در نظام بانکی کشور توصیف کند.

امانتداری، صداقت، قانون گرایی و گره گشایی از اصول اساسی فعالیت در صندوق توسعه ملی است، که به گفته نوبخت مدیریت این مجموعه را برآن داشت تا شهیدزاده پس از مثبت ارزیابی شدن گره گشایی مشکلات بخش کشاورزی به ویژه در اجرای تبصره 35 قانون بودجه سال 95 خورشیدی که با ظرافت ودقت از همه امتیازهای قانونی برای رفع مشکلات مردم به ویژه کشاورزان استفاده شد، امروز این شانس را بیابد تا در قامت صندوق توسعه ملی مدیریت بخش مهمی از سرمایه های ملی کشور را به دست بگیرد.

و در حساسیت این صندوق همین بس که رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در مراسم معارفه وی ابراز امیدواری کند مشابه اقدامی که در بخش کشاورزی شد، منابع صندوق توسعه ملی با نگرشی توسعه گرایانه در بخش صنعت و خدمات نیز شود.

خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی شد

اما این تنها اتفاق مهم نبود بلکه حسب این جابجایی مدیریتی، مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز امروز طی حکمی، روح الله خدارحمی را به سمت رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی منصوب کرد. مدیری که ضمن برخورداری از سابقه فعالیت پژوهشی در معاونت اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی، در فاصله سال های 73-1371 خورشیدی کارشناس دفتر آموزش عالی و تحقیقات سازمان برنامه و بودجه بوده و از سال 1373 به عنوان کارشناس اداره کل بررسی های اقتصادی و برنامه ریزی به بانک کشاورزی پیوسته است.

وی در فاصله سال های 1374 تا 1385 به عنوان رئیس اداره کل بررسی های اقتصادی و برنامه ریزی و همچنین مدیر امور تجهیز منابع به فعالیت در این بانک ادامه داد. خدارحمی همچنین از سال 1385 به مدت 4.5 سال به عنوان عضو هیات مدیره در پست بانک ایران و در فاصله سال های 1389 تا پایان سال 1393 عضو هیات مدیره بانک صادرات ایران بوده است. مدیری سرد و گرم چشیده که از ابتدای سال 1394 خورشیدی مجدد به بانک کشاورزی و مدیریت نوین شهید زاده پیوست و تا این تاریخ، عضو هیات مدیره بانک تخصصی بخش کشاورزی نیز بوده است.
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید