Iranian Agriculture News Agency

معتمد خبر داد:

معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: ۷۵ درصد کودهای کشاورزی توسط تشکل ها و شرکت های تحت پوشش سازمان مرکزی تعاون روستایی تامین و توزیع می شود.

تامین و توزیع ۷۵ درصدی کودهای کشاورزی توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی

مرتضی معتمد معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در گفتگو با خبرنگار ایانا با اشاره به اینکه در سال گذشته 420 هزار تن کود توسط شبکه مرکزی تعاون روستایی تامین و توزیع شده است، گفت: از جمله تکالیف سازمان تعاون روستایی نظارت، هدایت و حمایت شرکت‌ها و تعاونی‌های بخش کشاورزی است و بنا بود تا در سال گذشته 436هزار تن کود توسط شبکه های تحت پوشش این سازمان تامین و توزیع شود که 95 درصد از آن عملیاتی شده است.

وی با بیان اینکه تشکل ها و شرکت های تعاونی روستایی در روستاها، کارگزاران شرکت خدمات حمایتی به شمار می‌روند، افزود: هر ساله این کارگزان بیش از یک میلیون تن کود از شرکت خدماتی حمایتی خریداری و با حواله جهاد کشاورزی در بین کشاورزان توزیع می‌کنند.

معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران تصریح کرد: ۷۵ درصد کود کشور توسط تشکل ها و شرکت های تحت پوشش سازمان مرکزی تعاون روستایی تامین و توزیع می شود.

معتمد با اشاره به این که قیمت در نظر گرفته شده برای این منظور، قیمت مصوب ابلاغی دولت است، یادآور شد: در سال جاری نیز ماهانه 44 هزار تن سهیمه خرید کود اوره برای سازمان مرکزی تعاون روستایی در نظر گرفته شده است که با حواله جهاد کشاورزی در بین کشاورزان توزیع می‌شود.

 معتمد در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه یک سوم توزیع بذر گواهی شده توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی انجام می‌شود، تصریح کرد: بذور گندم، جو، ذرت، کلزا، شبدر و یونجه از جمله این بذور گواهی شده است.

 وی افزود: سالانه ۱۸۰ هزار تن بذر توسط شرکت‌های تعاونی های روستایی و تعاونی های تولید روستایی تحت نظارت مؤسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال تکثیر، فرآوری و توزیع  می شود.

به گفته معاون بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، حدود 2200 تن انواع سم مورد نیاز کشاورزان نیز توسط تشکل‌ها تحت پوشش سازمان‌های مرکزی روستایی تأمین  و با نظارت سازمان حفظ نباتات کشور بین کشاورزان و بهره‌برداران توزیع می‌شود.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید