Iranian Agriculture News Agency

مشاور مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران:

مشاور مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ضمن اشاره به 2 میلیون و 700 هزار تن ظرفیت انباری و سردخانه ای این سازمان در کشور گفت: با نظارت و ساماندهی این ظرفیت عظیم گامی مثبت در راستای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و حمایت از تولید بخش کشاورزی برخواهیم داشت.

طراحی سامانه "سادا" با هدف ثبت اطلاعات انبارها و سردخانه‌های کشور

به گزارش ایانا و به نقل از سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، ابراهیم شرافتی مشاور مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ضمن تبریک هفته جهاد کشاورزی به فعالان این عرصه گفت: سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران دارای 2 میلیون 700 هزار تن ظرفیت انباری و سردخانه ای در کشور است که قصد داریم با سرکشی و نظارت، در راستای منویات مقام معظم رهبری و تحقق شعار تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها و حمایت از تولید و اقتصاد درون زا از این ظرفیت عظیم بیش از پیش در بخش کشاورزی کشور استفاده کنیم.

وی با بیان این مطلب که در این طرح، ساماندهی و بروزرسانی وضعیت انبارها و سردخانه های کشور از نظر مالکیتی و بهره‌برداری مورد بررسی قرار می گیرد افزود: در واقع با اجرای این طرح قصد داریم ظرفیت انباری و سردخانه ای سازمان مرکزی تعاون روستایی را در راستای توسعه زنجیره ارزش و پشتیبانی از تولید و مانع زدایی ها ریل گذاری کنیم.

شرافتی در ادامه تصریح کرد: این مهم ابتدا با ساماندهی ظرفیت های انباری استان تهران آغاز شد و در ادامه با سرکشی به دیگر استان های کشور ادامه خواهد یافت که سرکشی استانی از چهار محال بختیاری آغاز و هر هفته با سرکشی به یک استان ادامه خواهد یافت.

مشاور مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران همچنین با بیان این مطلب که ساماندهی ظرفیت انباری و سردخانه ای کشور با هدف ذخیره سازی بهینه محصولات کشاورزی برای مدت زمان طولانی و در مکان مناسب انجام می شود گفت: تنظیم قیمت محصولات کشاورزی برای تولیدکننده و مصرف کننده و عرضه بهینه آن از دیگر مزایای این طرح است.

وی با بیان این مطلب که متاسفانه در حال حاضر تمام این انبارها در راستای فعالیت های کشاورزی مورد استفاده قرار نمی گیرند عنوان کرد: قصد داریم با اجرای این طرح این ظرفیت و پتانسیل عظیم را تماما در اختیار بخش کشاورزی و در راستای توسعه این بخش قرار دهیم.

شرافتی ضمن اشاره به وظایف سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور بیان داشت: حمایت، نظارت و هدایت اتحادیه ها و شرکت های تعاونی تولیدی و کشاورزی از جمله وظایف این سازمان است و باید پتانسیل ها و ظرفیت های آن نیز در همین راستا ساماندهی شود.

مشاور مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در خاتمه ضمن اشاره به راه اندازی سامانه "سادا" خاطرنشان کرد: این سامانه برای ساماندهی مالکیتی انبارها و سردخانه های کشور طراحی شده و ثبت اطلاعات انبارها و سردخانه ها به صورت کامل در این سامانه بیانگر این مطلب است که این املاک به دولت جمهوری اسلامی ایران تعلق دارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید