Iranian Agriculture News Agency

مدیرکل دفتر بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران:

مدیرکل دفتر بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: تاکنون 68 هزار و 600 تن پیاز از کشاورزان با اعتیاری بالغ بر 408 میلیارد ریال خریداری شده است.

68 هزار تن پیاز کشاورزان هرمزگان و جنوب کرمان خریداری شد

رامین گیلانشاهی مدیرکل دفتر بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در گفتگو با خبرنگار ایانا از  خرید تضمینی 68 هزار تن پیاز برای نخستین بار در کشور خبر داد و گفت: در سال‌های گذشته خرید توافقی محصولات توسط تعاون روستایی انجام می‌شده که در سال جاری به دلیل مصوبه مجلس شورای اسلامی و ابلاغ هیات وزیران امکان خرید توافقی و حمایتی در سازمان تعاون روستایی وجود ندارد و خرید صرفاً به صورت تضمینی انجام می‌شود.

 وی درباره خرید تضمینی پیاز در کشور، افزود: سازمان مرکز ی تعاون روستایی حجم قابل توجه‌ای از مازاد این محصول که قابلیت صادرات به دلیل محدودیت کرونا را نداشته؛ محصول طرح استمرار و دارای ماندگاری پایین بوده را خریداری و از چرخه عرضه حذف کرده است.

به گفته گیلانشاهی از استان هرمزگان و جنوب کرمان جمعا به میزان 68 هزار و 600 تن پیاز از کشاورزان با اعتیاری بالغ بر 408 میلیارد ریال خریداری شده است.

وی قیمت خریداری شده برای هر کیلو پیاز را 5960 ریال عنوان کرد و ادامه داد: در صورتی که کشاورزان اطلاعات خود را در سامانه مورد نظر تکمیل کرده باشند به صورت مستقیم و آنی پول به حساب آنها واریز می شود.

به گفته گیلانشاهی؛ زمان خرید تضمینی این محصول از ۶ اسفند سال گذشته تا ۱۵ اردیبهشت سال جاری بوده و هدف از خرید تضمینی این محصول که خارج از الگوی کشت نیز تولید شده است، حفظ منافع کشاورزان در فروش این محصولات بوده است.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید