Iranian Agriculture News Agency

از ابتدای امسال؛

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ایران با اشاره به اهمیت و ظرفیت تولید و صادرات در بخش کشاورزی ابراز داشت: از ابتدای امسال، صادرات محصولات کشاورزی در ناوگان هوایی با سوخت یارانه ای انجام می شود.

صادرات هوایی محصولات کشاورزی با سوخت یارانه‌ای انجام می‌شود

به گزارش ایانا به نقل از اتاق تعاون ایران، ارسلان قاسمی رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ایران با بیان این مطلب گفت: با پیشنهاد کمیسیون کشاورزی مجلس و تصویب مجلس شورای اسلامی و مطابق بند (م) تبصره یک قانون بودجه ۱۴۰۰ صادرات محصولات کشاورزی با حمل هوایی با سوخت یارانه ای صورت می گیرد.

وی ادامه داد: در صادرات محصولات کشاورزی به دلیل فسادپذیری بالا حمل و نقل هوایی گزینه بهتر و مناسب تری از سایر حمل و نقل های  زمینی و دریایی محسوب می شود اما پیش از این صادرات این محصولات با ناوگان هوایی با سوخت بدون یارانه بود که قیمت تمام شده محصول را برای تولیدکننده بسیار بالا می برد در نتیجه اقبالی در بازارهای هدف نمی یافت.

قاسمی افزود: با پیشنهاد کمیسیون کشاورزی مجلس، این نقص برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات کشاورزی علی الخصوص برای کشورهای حوزه اوراسیا وکشورهای همسایه از بین می رود.

وی با اشاره به نگارش این آئین نامه توسط سازمان توسعه تجارت و سازمان برنامه و بودجه بیان داشت: این بند برای صادرات محصولات کشاورزی به تمام کشورها بود اما اولویت بند (م) اتحادیه های کشورهای اوراسیا و کشورهای همسایه است.

رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تعاون ایران با مغتنم شمردن فرصت ایجاد شده برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات کشاورزی در بخش تعاون، خاطر نشان کرد: فعالان اقتصادی این حوزه می توانند نقطه نظرات و پیشنهادات خود را به اتاق تعاون ایران برای اثربخشی در نگارش این آئین نامه ارائه کنند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید