Iranian Agriculture News Agency

"عباسی" در گفتگو با ایانا:

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: هزار دستگاه انواع تراکتورهای کشاورزی در قالب یک سهمیه ویژه به مناسبت ایام دهه فجر در بین کشاورزان توزیع خواهد شد.

1 هزار دستگاه تراکتور در ایام دهه فجر توزیع می‌شود

کامبیز عباسی رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در گفتگو با خبرنگار ایانا، اظهار کرد: با پیگیری‌های وزیر جهاد کشاورزی برای رفع نیازهای بخش کشاورزی و در جهت حمایت‌ از حوزه مکانیزاسیون، یک هزار دستگاه انواع تراکتورهای کشاورزی در قالب یک سهمیه ویژه به مناسبت ایام دهه فجر در بین کشاورزان توزیع خواهد شد.

وی افزود: کمباین سازی هم به مناسبت ایام دهه فجر فروش ویژه کمباین برداشت غلات را در دستور کار دارد که زمان تحویل آن در سال آینده خواهد بود.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی تأکید کرد: امسال 22 هزار دستگاه تراکتور در اختیار کشاورزان قرار گرفته که با این هزار دستگاه به 23 هزار دستگاه خواهد رسید.

وی با اشاره به این که یکی از رکوردهای بالای تامین تراکتور را در سال 99 داشتیم، اذعان کرد: میانگین سالانه عرضه تراکتور حدود 16 هزار دستگاه بوده است که رشد 50 درصدی عرضه تراکتور با قیمت ثابت در سال 99 انجام شد و امیدواریم این روند رو به رشد ادامه دار باشد.

عباسی با بیان این که تاکنون بیش از 2600 میلیاردتومان تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون جذب شده است،  پیش‌بینی کرد: تا پایان سال بیش از 3هزار میلیارد تومان جذب اعتبار در بخش مکانیزاسیون خواهیم داشت.

وی افزود: شاخص مکانیزاسیون در کشور به عدد 2 اسب بخار در هکتار رسیده است و سرانه تراکتور در کشور برای اراضی کشاورزی روند مطلوبی را طی می‌کند.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در رابطه با افزایش قیمت تراکتور در سال 1400 گفت: ما به صورت مداوم قیمت تراکتور را رصد می‌کنیم و اجازه افزایش قیمت غیر منطقی را به این کالا نمی‌دهیم.

وی افزود: با وجود تمام هجمه‌ها برای افزایش قیمت تراکتور در سال 99، با دستور اکید وزیر جهاد کشاورزی، اجازه افزایش قیمت بی‌رویه را به ماشین‌های کشاورزی ندادیم.

عباسی ادامه داد: تراکتورسازی همراهی خوبی را در تعیین قیمت داشت و امیدواریم با یک تیراژ بالا و قیمت مناسب بتوانیم در سال 1400 میزان عرضه را تا 25 هزار دستگاه برسانیم.

وی تصریح کرد: جلسه‌ای با کمباین‌سازی و سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده داشتیم و مقرر شد، کشاورزانی که 70 درصد قیمت کمباین خود را پرداخت کرده‌اند، شامل افزایش قیمت این کالا در سال جدید نشوند.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید