Iranian Agriculture News Agency

معاون اول رییس جمهور تاکید کرد:

جلسه تامین ارز کالا‌های اساسی و ضروری ظهر امروز (یکشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

ضرورت تامین کالا‌های اساسی برای سه ماه پایانی سال

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع رسای معاون اول رئیس جمهور، اسحاق جهانگیری در این جلسه با تاکید بر ضرورت تامین کالاهای اساسی و دارو به خصوص در سه ماه پایانی سال، از دستگاه‌های ذیربط خواست نسبت به تامین کالاهای اساسی و دارو پیگیری مستمر و مجدانه داشته باشند.

معاون اول رییس جمهور همچنین بر لزوم برنامه ریزی دقیق جهت تامین کالاهای اساسی و دارو برای سال 1400 تاکید کرد و گفت: لازم است میزان کالاهای اساسی و دارو و همچنین ارز مورد نیاز برای سال 1400 برآورد شود تا تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ گردد.

جهانگیری همچنین با اشاره به برخی گزارشی ها در خصوص افرادی که از سال 98 ارز 4200 تومانی برای واردات دارو و کالای اساسی دریافته کرده اما کالایی به کشور وارد نکرده اند، تصریح کرد: کارگروهی برای شناسایی دقیق اینگونه افراد و شرکت ها فعال شده و در صورت تایید عدم واردات دارو و کالا به کشور، با آنها برخورد جدی خواهد شد.

در این جلسه که وزرای جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، رییس کل بانک مرکزی و رییس سازمان غذا و دارو نیز حضور داشتند، گزارشی از وضعیت ذخایر کالاهای اساسی ارائه و تصمیماتی نیز برای جبران کمبود ذخایر برخی اقلام و کالاها اتخاذ شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید