Iranian Agriculture News Agency

توسط وزارت جهاد کشاورزی انجام شد:

وزارت جهاد کشاورزی در تازه ترین پیشنهاد خود، پیش نویس «سیاست های اجرایی طرح ملی الگوی کشت» را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به هیئت دولت ارایه کرده است.

ارائه پیش‌نویس سیاست‌های اجرایی طرح ملی الگوی کشت به هئیت دولت

به گزارش خبرنگار ایانا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، وزارت جهاد کشاورزی به استناد قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی، قانون برنامه ششم توسعه کشور و قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی و ایجاد قطعات مناسب فنی و اقتصادی و نیز در اجرای تأکیدات رئیس جمهور مبنی بر اجرایی نمودن طرح ملی الگوی کشت تا پایان دولت دوازدهم، پیش نویس «سیاست های اجرایی طرح ملی الگوی کشت» را تهیه و جهت بررسی و تصویب، به هیئت دولت ارایه کرده است.

در صورت اجرایی شدن این سیاست ها، قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی که در چارچوب طرح ملی الگوی کشت تولید می شوند، متناسب با کیفیت، می تواند ۱۰ درصد بیشتر تعیین شود.

همچنین اولویت پرداخت در خرید تضمینی، توافقی و حمایتی محصولات کشاورزی توسط سازمان ها و شرکت های دولتی، با بهره بردارانی است که الگوی کشت را رعایت نموده اند و بهره بردارانی که براساس تأیید وزارت جهاد کشاورزی در چارچوب الگوی کشت عمل می‌کنند، از تخفیفات ویژه حامل های انرژی برخوردار خواهند شد که در قوانین بودجه سنواتی پیش بینی می‌‌شود.

پرداخت تسهیلات، یارانه سود و کارمزد تسهیلات بانکی، کمک‌های بلاعوض یارانه نهاده‌‌ها و عوامل تولید کشاورزی، حق بیمه سهم دولت، کمک‌های فنی و اعتباری، ایجاد و تأمین زیرساخت‌های تولیدی و بازاررسانی و سایر تشهیلات و مشوق‌های مصوب، از جمله حمایت‌هایی است که بهره برداران رعایت کننده الگوی کشت، در اولویت بهره‌مندی از آنها قرار خواهند گرفت.

لازم به ذکر است، پیشنهاد فوق در حال حاضر در کمیسیون اقتصاد دولت بررسی می‌شود.

downlod

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید