Iranian Agriculture News Agency

بهزادیان اعلام کرد:

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر با اشاره به اینکه هم اکنون در بنادر کشور نزدیک به ۹۲ هزار TEU کانتینر و ۷ میلیون تن کالاهای غیرکانیتنری موجود است، گفت: از این میزان ۳,۶ میلیون تن را کالاهای اساسی به خود اختصاص داده اند.

وجود ۳,۶ میلیون تن کالاهای اساسی در بنادر

به گزارش ایانا به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، روانبخش بهزادیان با اشاره به اینکه در میان بنادر کشور، بندر امام خمینی (ره) و بندر شهید رجایی با ۳,۵ و ۲.۳ میلیون تن بیشترین موجودی کالاهای غیر کانتینری را به خود اختصاص داده اند، اظهار داشت: در بخش کانتینری بندر شهیدرجایی با وجود بیش از ۶۸ هزار TEU بیشترین سهم را در موجودی کانتینر دارا است و بیشترین کالای اساسی نیز در بندر امام خمینی (ره) به میزان ۲,۴ میلیون تن موجود است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۶,۶ میلیون تن کالاهای اساسی در بنادر کشور تخلیه شده است که ذرت و گندم به ترتیب با ۲.۶ و ۲.۱ میلیون تن بیشترین سهم از ورود کالاهای اساسی را به خود اختصاص داده اند.

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه در میان بنادر کشور بندر امام خمینی (ره) با ورود ۴,۱ میلیون تن کالاهای اساسی از نقش استراتژیکی در بین بنادر برخوردار بوده است، عنوان کرد:  بندر چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور با ۵۴۵ هزار تن تخلیه کالاهای اساسی نشان از ورود شناورهای حامل کالاهای اساسی به آن بندر و استفاده از ظرفیت های ایجاد شده دارد.

بهزادیان ادامه داد: در حال حاضر حدود ۳,۶ میلیون تن کالاهای اساسی در بنادر کشور موجود است که بیشترین مقدار آن مربوط به ذرت با حدود ۱.۹ میلیون تن بوده و بندر امام خمینی (ره) بیشترین میزان موجودی کالاهای اساسی را به خود تخصیص داده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید