Iranian Agriculture News Agency

‌وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد:

وزیر جهاد کشاورزی گفت: هوشمندسازی ساختارها از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی در سال جهش تولید است.

هوشمندسازی ساختارها اولویت وزارت جهاد کشاورزی در سال جهش تولید

به گزارش ایانا، دکتر کاظم خاوازی در نشست شورای مدیران این وزارت، دستیابی به جهش تولید را وظیفه ای دشوار دانست و افزود: توجه به تکالیف قانون برنامه ششم توسعه و طرح های اقتصاد مقاومتی از مهم ترین برنامه های وزارت جهاد کشاورزی در سال جاری است.

وی با بیان این که تحقق شعار جهش تولید نیازمند تقویت و جهش در اراده است، تصریح کرد: لازم است همه زیربخش های تخصصی برای دستیابی به این هدف برنامه ریزی و با اهمیت دادن به نظام پیشنهادها و ایده پردازی برای انجام کارهای خلاقانه اقدام کنند.

وزیر جهاد کشاورزی، توسعه و تقویت زنجیره‌های تولید بخش کشاورزی را از جمله راهکارهای حل مشکلات بخش کشاورزی عنوان و تصریح کرد: در شرایط فشار تحریم ها باید بتوانیم بازار و تجارت جهانی محصولات کشاورزی را برای تصمیم سازی به طور مداوم رصد و پایش کنیم.

خاوازی اظهار کرد: مردم توقع دارند امنیت غذایی داشته باشند و تولید کننده ها نیز توقع دارند زمینه برای تولید و افزایش بهره وری برای آنان فراهم باشد، بنابراین لازم است همه برنامه ریزی ها بر اساس دانش و فناوری و تعادل بخشی به این دو اصل صورت بگیرد.

وزیر جهاد کشاورزی تصمیمات این وزارتخانه در دوره جدید را مبتنی بر خرد جمعی دانست و خاطرنشان کرد: اخلاق مداری، همدلی، مسئولیت پذیری، تعامل با نمایندگان مردم، هوشمند سازی ساختار ها و تقابل با رانت و فساد در همه سطوح، سرلوحه اقدامات وزارت جهاد کشاورزی است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید