Iranian Agriculture News Agency

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد:

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: اصلاح فرایندها، کاهش سود تسهیلات و حمایت‌های بیمه‌ای می‌تواند نقش موثری در افزایش و جهش تولید در بخش کشاورزی داشته باشد.

نقش اصلاح فرآیندها، کاهش سود تسهیلات و حمایت‌های بیمه‌ای در جهش تولید در بخش کشاورزی

به گزارش ایانا به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، مهندس عباس کشاورز در نشست برنامه ریزی و راهبرد جهش تولید که با حضور مدیران ارشد و مجریان طرح‌های کشاورزی برگزار شد، اظهار کرد: در راستای نامگذاری سال جاری به عنوان جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری، وزارت جهاد کشاورزی در حال تهیه و تدوین برنامه‌ای جامع است که بر اساس آن تولید در بخش‌هایی که ظرفیت وجود دارد به چند برابر افزایش یابد.

وی افزود: پروژه ها در دو سطح ملی و استانی تعریف و انطباق لازم با سیاست‌های بخش کشاورزی و بودجه آن به عمل می آید.

کشاورز گفت: افزایش تولید کالاهای اساسی که در آن واردات داریم، در اولویت قرار دارد.

وی یادآور شد: این طرح ها با همکاری وزارتخانه‌های دیگر نظیر وزارتخانه های صمت و نیرو به مرحله اجرا در می آید.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: این طرح ها در راستای طرح های اقتصاد مقاومتی بوده و برشی از آن بر اساس رویکرد جهش تولید انجام می گیرد.

کشاورز با اشاره به این که یکی دیگر از رویکردها، افزایش تولید با جهت‌گیری صادرات است، خاطرنشان کرد: صادرات یک فرصت برای کشور است و در بخش کشاورزی قراردادی می توان به افزایش صادرات رسید.

وی گفت: برنامه‌های جهش تولید در بخش کشاورزی را نیز می توان به نوعی از جمله تکالیف برنامه هفتم توسعه دانست.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: اصلاح فرایندها، کاهش سود تسهیلات و حمایت‌های بیمه‌ای می‌تواند نقش موثری در افزایش و جهش تولید در بخش کشاورزی داشته باشد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید