Iranian Agriculture News Agency

شیرزاد:

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از آخرین آمار پرداختی و خرید حمایتی زعفران از کشاورزان خبر داد.

46 درصد مطالبات زعفران کاران پرداخت شد

به گزارش ایانا، حسین شیرزاد مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با تاکید بر لزوم حمایت از کشاورزان و در راستای اجرای سیاست های حمایتی دولت و در اجرای ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی، سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به منظور حمایت از کشاورزان و جلوگیری از ضرر و زیان تولیدکنندگان، درباره تازه ترین آمار خرید زعفران از سوی این سازمان، اظهار داشت: براساس اطلاعات دریافتی 72 تن و 117 کیلوگرم زعفران از 1036 کشاورز زعفران خریداری شده است.

وی افزود: تاکنون 3 هزارو 136 میلیارد ریال به زعفران کاران پرداخت شده و کل مطالبات زعفران کاران استان های خراسان جنوبی و شمالی تسویه حساب شده است که این مبلغ معادل 46 درصد کل مطالبات زعفران کاران است.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران درباره آمار مربوط به استان خراسان رضوی با 9 هزار و 502 نفر زعفران کار نیز توضیح داد: دراین استان 2هزار و 834 میلیارد ریال پرداخت شده است که این مبلغ معادل 44 درصد مطالبات زعفران کاران استان است.

شیرزاد افزود: 228 میلیارد و 800 میلیون و 593 هزار ریال متعلق به استان خراسان جنوبی پرداخت شده است که معادل 100درصد کل مطالبات استان است.

وی ادامه داد: همچنین 73 میلیارد و 843 میلیون و 811 ریال متعلق به استان خراسان شمالی است که علاوه بر این تاکنون 18 مرکز در استان خراسان رضوی، 3 مرکز در استان خراسان جنوبی و 1 مرکز نیز در استان خراسان شمالی ایجاد شده که در مجموع 22 مرکز برای خرید زعفران مشارکت داشته اند.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در پایان با تاکید بر حمایت این سازمان از کشاورزان به ویژه زعفران کاران، گفت: در آینده نزدیک کل مطالبات زعفران کاران خراسان رضوی همانند دو استان دیگر نیز پرداخت خواهد شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید