Iranian Agriculture News Agency

شیرزاد:

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با تاکید بر کنترل سونامی گوجه از تسویه صد در صدی بزرگ‌ترین مطالبات گوجه کاران در سال های اخیر خبر داد.

100 درصد مطالبات گوجه‌کاران پرداخت شد

به گزارش ایانا، حسین شیرزاد رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران اظهار کرد: همانطور که پیش از این اعلام کرده بودم که تا پایان سال باقی مانده بدهی گوجه کاران پرداخت خواهد شد، کلیه مطالبات آن ها پرداخت و به صد درصد رسید و با همت مجموعه سازمان مرکزی تعاون روستایی بزرگ‌ترین سونامی گوجه کنترل شد.

وی با بی سابقه خواندن این اقدام در عمر فعالیت سازمان، افزود: در شرایطی که دریافت تسهیلات از بانک‌ها بسیار دشوار است، توانستیم کلیه بدهی گوجه کاران را پرداخت و بزرگ‌ترین مطالبات آن هایی سال های اخیر را تسویه کنیم که اقدامی بی سابقه در کل مدت فعالیت سازمان است.

شیرزاد درباره جزئیات مطالبات پرداختی با تاکید بر اینکه در کل ۱۰ هزار و ۷۴۳ نفر گوجه کار و ۲۴ کارخانه از ۴۳ شهرستان در ۱۳ استان درگیر این طرح بودند، توضیح داد: در مجموع  ۳۳۴,۶۲۷,۸۴۰کیلوگرم (۳۳۴ میلیون و ۶۲۷ هزار و ۸۴۰ کیلوگرم) به ارزش۳,۳۲۶,۲۱۴,۵۲۶,۰۱۰  ریال (۳۳۲۶ میلیارد و ۲۱۴ میلیون و ۵۲۶ هزار و ۱۰ ریال)  به ۱۳ استان پرداخت شد.

وی درباره این ۱۳ استان به تفکیک، توضیح داد: در استان آذربایجان شرقی ۱.۹۵۵.۷۴۰ کیلوگرم به ارزش ۱۹.۵۵۷.۴۰۰.۰۰۰ ریال، آذربایجان غربی ۱۲.۶۸۰.۶۹۴ کیلوگرم به ارزش ۱۲۶.۸۰۶.۹۴۰.۰۰۰ ریال  و در استان اردبیل نیز ۲.۱۹۵.۱۵۲ کیلوگرم به ارزش ۲۰.۹۰۶.۶۵۴.۰۰۰ ریال تسویه شده است.

به گفته وی، همچنین در استان های اصفهان نیز ۶.۷۰۰.۷۵۷ کیلوگرم به ارزش ۶۷.۰۰۷.۵۷۰.۰۰۰  ریال  از مطالبات گوجه کاران تسویه شد. در استان خراسان رضوی نیز این مطالبات ۴۱۸.۷۲۷.۷۳۰.۰۰۰ ریال به میزان ۴۱.۸۷۲.۷۷۳ و در استان خراسان شمالی ۱.۸۹۱.۳۰۳ کیلوگرم به ارزش ۱۸.۹۱۳.۰۳۰.۰۰۰ ریال تا پایان سال ۹۸ تسویه شد.

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در رابطه با مطالبات گوجه کاران در سایر استان ها، اظهار کرد: در استان زنجان ۱۷۳.۰۴۰.۲۸۲.۰۰۰ ریال برای ۱۹.۲۲۶.۶۹۸ کیلوگرم گوجه پرداخت شد. 

وی افزود: در استان سمنان ۲.۳۵۶.۰۶۹ کیلوگرم به ارزش ۲۳.۵۶۰.۶۹۰.۰۰۰ ریال و در استان فارس ۱۳۳.۴۲۱.۳۹۶ کیلوگرم به ارزش ۱.۳۳۴.۲۱۳.۹۶۰.۰۰۰ ریال  پرداخت شده است.

شیرزاد در ادامه به آمار پرداختی ۴ استان دیگر اشاره کرد و افزود: در استان قزوین مطالبات بابت ۶.۵۹۳.۶۰۸ کیلوگرم گوجه به ارزش ۶۶.۴۲۲.۷۹۴.۰۰۰ ریال و در استان کردستان نیز ۲۴.۶۷۴.۵۹۸ کیلوگرم به ارزش ۲۴.۶۷۴.۵۹۸۰.۰۰۰ ریال پرداخت شده است. 

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران تصریح کرد: در کرمانشاه ۸۰.۶۱۰.۶۶۵ کیلوگرم به ارزش ۸۰۶.۱۷۲.۸۸۴.۰۰۰ ریال  و در همدان به عنوان آخرین استان ۴۴۸.۳۸۷ ریال به ارزش ۴.۱۳۸.۶۱۲.۰۱۰ ریال بابت مطالبات گوجه کاران پرداخت شده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید