Iranian Agriculture News Agency

خدارحمی خبر داد:

از آغاز اجرای طرح توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری در بهمن ماه 1396 تا دهم بهمن 1398 با پرداخت 52 هزار میلیارد ریال تسهیلات با نرخ 6 درصد توسط بانک کشاورزی، 50492 طرح و کسب و کار پایدار ایجاد و زمینه ایجاد اشتغال برای 98154 نفر فراهم شده است.

پرداخت 52 هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت برای ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، روح اله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی این طرح بزرگ ملی را هدیه انقلاب اسلامی و دولت تدبیر و امید به جامعه روستایی کشور دانست و تصریح کرد: علاوه بر تسهیلات پرداختی، تعداد 51571 طرح به مبلغ 55587 میلیارد ریال نیز تاکنون مصوب و آماده عقد قرارداد شده است که پس از پرداخت و اجرای طرح،  برای بیش از 101هزار نفر ایجاد اشتغال خواهد شد.

وی گفت: بانک کشاورزی مفتخر است که با پرداخت تسهیلات طرح توسعه  اشتغال پایدار روستایی و عشایری و حمایت از ایجاد کسب و کارهای پایدار، نقش به سزایی در فقر زدایی، اشتغالزایی، کاهش روند مهاجرت به شهرها، رونق تولید، خودکفایی و تامین امنیت غذایی کشور داشته و در همین راستا در این طرح، تسهیلات ویژه ای برای شرکت های دانش بنیان و نیز برای تأمین مالی زنجیره ارزش زعفران اختصاص یافته است.

گفتنی است، تعداد تسهیلات پرداختی توسط بانک کشاورزی در طرح توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری در سال 1398 تا ابتدای دهه فجر، نسبت به مقطع مشابه سال گذشته 9 درصد رشد داشته است.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید