Iranian Agriculture News Agency

شیرزاد:

مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در جلسه ای با هیئت مدیره صندوق ایرانیان، ضمن تقدیر و تشکر از هیئت مدیره سابق صندوق برای هیئت مدیره جدید آرزوی موفقیت کرد.

اصلاح ساختار ترازنامه ای و مالی صندوق تعاون روستایی ایرانیان

به گزارش ایانا، حسین شیرزاد رییس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با اعلام  این  واقعیت  که به ناچار باید وارد  سیاست ها و راهبردهای مالی جدید بشویم و سمت وسوی هیئت مدیره  در صندوق باید به کارایی مالی، توسعه کیفی نیروها و مکان یابی درست شعب  و ارزیابی شعبه های فعلی با جدید، جهت حفظ حقوق صاحبان سهام انجام گیرد.

وی افزود: ضروری است تا بهره وری  وکارایی شعب مورد بررسی جامع قرار گیرد. اگر کارایی مالی و بهره وری نیروی انسانی مثبت باشد  فعالیت وهزینه کارکنان اثربخش خواهد شد. در کارآمد سازی نیروی انسانی، از نیروی انسانی سفارشی و ناکارآمد پرهیز و از نیروی متخصص و شایسته استفاده کنید.

مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با اشاره به اینکه با استفاده از ظرفیت "بانکداری الکترونیک"، ارزهای رمزنگاری شده و محیط بلاکچین  می توان از تاسیس شعب جدید خودداری نمود، تصریح کرد:  باید روی عملیات بانکی و تراکنش ها کار شود و روی کاهش قیمت تمام شده پول کارکنید و نرخ بهره تسهیلات  را کاهش دهید.

شیرزاد ادامه داد: هزینه های اداری صندوق در ترازنامه بالاست، درآمد های جدید ایجادکنید و توان وام دهی  صندوق را بالا ببرید. در همین چارچوب  بدنبال ارباب رجوع تخصصی  باشید  .  منابع و مصارف صندوق باید در خدمت جامعه کشاورزی قرار گیرد. اعتبار سنجی مشتریان را در دستور کار قرار دهید و اگر 50 نفر مشتری با اعتبار و ریسک پایین در بخش کشاورزی داشته باشید،  هزینه های نیروی انسانی و سربار اداری در سال تامین  می گردد و با افزایش مشارکت همه شرکت های حقوقی زیر مجموعه تعاون روستایی، سرمایه صندوق  را افزایش دهید.

شیرزاد افزود: مطابق استانداردهای رایج مدیریت مالی یک واحد نظارت وکنترل (پایش مستمر) تاسیس کنید و استاندارد های دقیق بازرسی و نظارت بر شعب داشته باشید  و تجارت و بازرگانی محصولات نقدی و سود ده فعالیت کنید. سیاست سازمان کاهش تعداد شعبات و تعدیل نیروی انسانی ناکارآمد ،حرکت به سمت تشریفات افزایش سرمایه ،تجهیز منابع مالی ،هدایت سرمایه گذاری ها در خرید های توافقی است.

شیرزاد در بخش دیگری از سخنانش افزود: راهبرد صندوق باید متکی بر جذب نقدینگی سرگردان در بخش کشاورزی باشد. صندوق برای تامین مالی  گسترده تر با بورس جلسه گذاشته  و در خریدهای توافقی حضور فعال  داشته باشد و همچنین دربازارهای خرد(زیره،زرشک،عناب)شرکت داشته باشید و برای تامین  مالی صندوق وارد تشریفات افزایش سرمایه شوید. همه شرکت های زیر مجموعه تعاون روستایی کشور و اتحادیه های ملی در بازسازی ساختار حاکمیت شرکتی صندوق مشارکت کنند.

وی در پایان گفت: از ظرفیت عظیم  شبکه 5 میلیون نفری تعاونی های روستایی و کشاورزی بهره مالی مناسب ببرید و صندوق می بایست سعی کند  از نوآوری و خلاقیت در فضای الکترونیک استفاده نماید. ضروری است تا هیات مدیره صندوق گزارشات منظمی از گردش وجوه نقد،صورت های مالی و کفایت بهینه سرمایه را به بانک مرکزی ارایه نمایند و همکاری مستمر با سیستم نظارتی بانک مرکزی به عمل آید.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید