Iranian Agriculture News Agency

در دیدار نمایندگان دو کشور مطرح شد؛

نشست مشترکی با حضور اعضای هیات مدیره شرکت شهرک‌های کشاورزی با جمعی از سرمایه‌گذاران کشور کنگو در خصوص انتقال دانش و فن‌آوری پرورش میگو به این کشور، در محل شرکت برگزار شد.

کنگو به دنبال کسب دانش و فناوری پرورش میگوی ایران

به گزارش ایانا، علی‌اشرف منصوری مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی در این نشست گفت: شرکت شهرک‌های کشاورزی با همکاری سازمان شیلات ایران و دیگر دستگاه‌های ذی‌ربط برنامه‌های گسترده‌ای برای توسعه پرورش میگو در سواحل جنوبی و شمالی کشور در دست اقدام دارد.

منصوری ادامه داد: براساس هدفگذاری انجام شده توسط این شرکت افزایش تولیدات پرورش میگو تا ۳ برابر تولید فعلی تا سال ۱۴۰۰ برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: در حال حاضر محصولات تولیدی ایران در این حوزه به تعدادی از کشورها نظیر کشور چین صادر و حتی پیش‌خرید می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی خاطرنشان کرد: در ایران پرورش میگو بیشتر در سواحل شمالی و جنوبی کشور صورت می‌گیرد و طبیعی است که در کشور کنگو شرایط تولید با ایران متفاوت خواهد بود و قطعاً برای توسعه این صنعت باید مطالعات و بررسی همه‌جانبه از حیث اقلیم، کیفیت آب، خاک، درجه حرارت محیط در طول سال و چگونگی تامین انرژی و سایر عوامل اثرگذار صورت پذیرد.

نماینده هیات کشور کنگو نیز در این نشست ضمن خرسندی از دیدار مجدد و حضور در شرکت شهرک‌های کشاورزی، خواستار انتقال تجربیات و دانش و مطالعات اراضی در کشور کنگو برای پرروش میگو شد.

وی افزود: در این راستا مقرر شد پس از انجام هماهنگی و تشریفات قانونی در قالب قرارداد یا یادداشت تفاهم‌نامه، این همکاری‌ها در ابتدا به صورت پایلوت انجام و سطح همکاری‌ها گسترش یابد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید