Iranian Agriculture News Agency

شیرزاد در نمایشگاه الکامپ تاکید کرد:

هدف استارت‌آپ‌ها تسریع در روند توزیع محصولات است

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاونی روستایی ایران گفت: حمایت تعاونی روستایی از استارت‌آپ‌ها در حوزه زنجیره تولید و عرضه آن به بازار است و تعاون روستایی در تمام خرده زنجیره های بخش کشاورزی با تعاونی ها و تشکل‌هایش حضور دارد.

حمایت سازمان مرکزی تعاونی روستایی از استارت‌آپ‌های بخش کشاورزی

به گزارش خبرنگار ایانا، حسین شیرزاد مدیرعامل سازمان مرکزی تعاونی روستایی ایران در حاشیه بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) در گفتگو با خبرنگار ما، درباره میزان حمایت تعاون روستایی از استارت‌آپ‌های بخش کشاورزی اظهار کرد: حمایت تعاونی روستایی از استارت آپ ها در حوزه زنجیره تولید و عرضه آن به بازار است و تعاون روستایی در تمام خرده زنجیره های بخش کشاورزی با تعاونی ها و تشکل‌هایش حضور دارد. 

وی افزود: در 14 ماه گذشته سه رویداد استارت‌آپی را در مشهد، ساری و امروز هم در تهران برگزار و حمایت کردیم . 

شیرزاد با اشاره به حمایت های تعاون روستایی از استارت آپ ها و تاثیر آن بر بازار گفت: در نشر ایده های جدید استارت‌آپی، فرهنگ سازی در اتحادیه ها، اتصال اتحادیه ها و استارت‌آپ‌ها و بهبود شبکه عرضه برخی محصولات مانند میوه شب عید در یزد توانسته ایم از این حوزه حمایت کنیم، همچنین تعاون روستایی به نوین سازی بازارهای جدید در بخش کشاورزی کمک می کند.

وی افزود: استارت‌آپ‌های این نمایشگاه عموما بازارسازها و بازارگردان های مدرن هستند و حاشیه سود بازار را کاهش می دهند. ما در نظر داریم این فعالیت های استارت آپی را در یک فدراسیون منسجم تحت عنوان فدراسیون استارت‌آپ‌ها تشکیل دهیم که بتواند از حقوق و مطالبات این شرکت ها به ویژه در حوزه مالکیت معنوی دفاع کند.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاونی روستایی ایران تاکید کرد: این شرکت ها کمک می کنند تا نوعی نظام کنترل کیفی متوازن در بخش کشاورزی شکل بگیرد و در حوزه اینترنت اشیا، حوزه انواع حسگرها، حوزه هوش مصنوعی و مدل سازی های جدید برای عرضه سیستمیک به بازار فعالیت دارند.

لازم به ذکر است؛ در نمایشگاه بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) که تا تاریخ 30 تیرماه جاری در محل نمایشگاه های بین المللی تهران در حال برگزاری است، وزارت جهاد کشاورزی ۱۶ استارت‌آپ‌ منتخب بخش کشاورزی را برای نخستین بار زیر چتر واحد «پاویون استارت آپ‌های کشاورزی» گرد هم آورده است و از آنها حمایت می کند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید