Iranian Agriculture News Agency

رییس اداره خرید غلات شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: ۳۰ هزار تن گندم ظرف یک ماه اخیر توسط بخش خصوصی خرید توافقی شده است.

خرید توافقی ۳۰ هزار تن گندم توسط بخش خصوصی در یک ماه اخیر

به گزارش ایانا و به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سعید خان احمد رییس اداره خرید غلات شرکت بازرگانی دولتی ایران در جریان بازدید از سیلوهای شهرستان خرم آباد در گفت و گو با خبرگار ما ضمن اعلام این مطلب گفت: امسال برای نخستین بار خرید توافقی گندم توسط کارخانجات آرد و ماکارونی با قیمت بیش از قیمت تضمینی از یک ماه پیش آغاز شده است.

خان احمد افزود: شرکت بازرگانی دولتی ایران، دستورالعمل خرید توافقی گندم توسط بخش غیر دولتی را صادر کرده تا فضا برای خرید مستقیم این محصول با قیمت بیش از قیمت خرید تضمینی توسط بخش خصوصی از کشاورزان فراهم شود.

وی میزان گندم مصرفی صنف و صنعت در کشور را سالانه حدود دو میلیون تن عنوان کرد و اظهار داشت: در شرایط تحریم با خرید توافقی گندم توسط بخش صنف و صنعت نقدینگی برای خرید این محصول از سوی دولت کاهش می یابد.

خان احمد گفت: تمام تلاش دولت در وحله نخست این است که گندم خبازی مورد نیاز نان مردم را تامین و خریداری کند.

وی تصریح کرد: مقدار گندمی که به صورت توافقی توسط بخش خصوصی خریداری می شود باید در سامانه شرکت بازرگانی دولتی ایران موسوم به سیفای ۲ ثبت شود.

خان احمد درباره خرید تضمینی روزانه گندم توسط شرکت بازرگانی دولتی نیز اذعان داشت: ظرف ۱۰ روز گذشته، به طور میانگین روزانه بین ۷۰ تا ۷۵ هزار تن گندم خرید تضمینی می شود.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید