Iranian Agriculture News Agency

معاون توسعه تعاونی‌ها خبر داد:

معاون توسعه تعاونیها، تشکل‌ها و نظام‌های بهره‌برداری سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: اتاق‌های اصناف کشاورزی در سطح شهرستانهای کشور ایجاد می شود.

 تشکیل اتاق های اصناف کشاورزی در شهرستان ها
 
به گزارش ایانا به نقل از سازمان تعاون روستایی ایران، مسلمی معاون توسعه تعاونیها، تشکل‌ها و نظام‌های بهره‌برداری سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با حضور در استان همدان، در جمع دبیران نظام صنفی کارهای کشاورزی استان از تشکیل اتاق‌های اصناف کشاورزی در سطح شهرستانهای کشور خبر داد.
مسلمی در جلسه‌ای که با حضور دبیران اجرایی نظام صنفی کارهای کشاورزی شهرستانهای استان همدان و مدیرکل دفتر حسابرسی تعاونی ها ، بازرسی و ارزیابی عملکرد سازمان مرکزی برگزار شد، گفت: رسالت اصلی نظام صنفی هویت بخشی به کشاورزان است تا بتوان از حقوق آنها دفاع کرد.
وی در عین حال افزود: همواره چالش شناسایی بهره برداران بخش کشاورزی وجود داشته و متاسفانه در عصر فناوری نیز هنوز بانک جامع اطلاعاتی برای احراز و اثبات فعالیتهای حوزه کشاورزی وجود ندارد.
وی از تشکیل اتاق های اصناف شهرستانها در آینده نزدیک خبر داد و اضافه کرد: پس از تشکیل اتاق های اصناف کشاورزی، کماکان نظام های صنفی اولیه وجود خواهند داشت تا اطلاعات آنها بطور کامل منتقل شود.
آقای سیدی مدیر کل دفتر حسابرسی تعاونی ها،بازرسی و ارزیابی عملکرد سازمان مرکزی تعاون روستایی نیز در این نشست با بیان اینکه نظام های صنفی باید بصورت سالیانه حسابرسی شوند گفت:هدف از حسابرسی، بررسی عملکرد مدیرعامل و هیئت مدیره است تا با استانداردهای تعیین شده تطابق داشته باشد. وی بازرسی را نیز امری مهم در نظارت بر فعالیت تشکلها عنوان کرد و ادامه داد:عملکرد نظام صنفی میبایست با قوانین و مقررات تطابق داشته باشد که این وظیفه بازرس است. سیدی افزود:تامین درآمد برای فعالیت قوی در سطوح بالای نظام صنفی دارای اهمیت است بنابراین در این زمینه نیز باید نظام صنفی شهرستانها توجه ویزه داشته باشند 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید