Iranian Agriculture News Agency

توسط شرکت پشتیبانی امور دام محقق شد:

خرید بیش از ۳۵ هزار تن گوشت مرغ تولید داخلی

شرکت پشتیبانی امور دام کشور از خرید بیش از ۳۵ هزار تن گوشت مرغ تولید داخلی خبر داد.

خرید بیش از ۳۵ هزار تن گوشت مرغ تولید داخلی

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پشتیبانی امور دام کشور، این شرکت در سال جاری نسبت به خرید مقدار بیش از ۳۵ هزار تن گوشت مرغ تولید داخل مازاد بر مصرف از طریق دو روش خرید مرغ زنده به قیمت ۵۸،۰۰۰ تومان و خرید گوشت مرغ منجمد کارتنی به مبلغ ۸۴،۵۰۰ تومان در ازای تحویل نهاده‌‌‌‌‌‌های مدت‌دار و همچنین به صورت نقدی اقدام کرده، و بیشترین خرید در استان‌های مازندران، گلستان، گیلان و اصفهان صورت گرفته است.

این شرکت تاکنون نسبت به پرداخت بیش از ۲۲۰۰ میلیارد تومان مطالبات مرغداران بصورت نقدی و معادل ۶۰۰ میلیارد تومان بصورت تحویل نهاده در قالب تهاتر بدهی به مقدار حجمی بیش از۵۰ هزار تن نهاده اقدام کرده است.

با توجه به حجم خرید صورت گرفته، بخش عمده ذخایر استراتژیک کشور از محل تولید داخل تأمین و خریدهای خارجی ابتدایی سال ۱۴۰۲ که براساس تصمیمات متخذه و اقتضای شرایط تولید و بازار گوشت مرغ انجام شده بود، به محض آرامش حاکم بر تولید و تأمین داخلی، متوقف و حتی بیش از ۵۰ درصد خریدهای در جریان سال قبل نیز جهت حمایت از تولید داخل لغو گردید.

به منظور حمایت از مرغداران در راستای استمرار تولید و نیز ایجاد ثبات در بازار گوشت مرغ کشور؛ خرید کالای فوق الذکر بنا بر شرایط اقتضایی استانهای کشور کماکان ادامه دارد.

 

انتشار خبر: شبنم مسعودی

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید