Iranian Agriculture News Agency

خرید تضمینی گندم به مرز ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رسید

شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون پنج میلیون و ۶۳۸ هزار تن گندم به ارزش بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از کشاورزان کشور خریدار شده است.

خرید تضمینی گندم به مرز ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رسید

به گزارش ایانا به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، از مجموع ۱۰۰ هزار میلیارد تومان گندم خریداری شده از کشاورزان، به ترتیب استان‌های خوزستان با حدود ۲۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان، گلستان با حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان و فارس با بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان، رتبه‌های اول تا سوم خرید گندم را در بین ۳۱ استان کشور به خود اختصاص داده‌اند.

بر اساس این گزارش، این سه استان در مجموع ۵۹ درصد از کل خرید گندم کشور را به خود اختصاص داده‌اند که در این میان، سهم استان‌های خوزستان ۲۹ درصد، گلستان ۱۸ درصد و فارس ۱۲ درصد و سهم ۲۸ استان دیگر کشور، ۴۱ درصد است.

تاکنون بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران در ۱۰ استان کشور پرداخت شده که در این میان، بیش از ۲۱ هزار میلیارد تومان به کشاورزان خوزستان، بیش از ۸ هزار میلیارد تومان به کشاورزان گلستان، بیش از ۳۴۰۰ میلیارد تومان به کشاورزان ایلام، حدود ۳ هزار میلیارد تومان به کشاورزان کرمان و بیش از ۲ هزار میلیارد تومان به کشاورزان فارس پرداخت شده است.

این گزارش می‌افزاید، روند پرداخت مطالبات گندمکاران به ترتیب زمان تحویل محصول به مراکز خرید تضمینی گندم، از سوی دولت در جریان است و تاکنون، بین ۶۰ تا ۸۵ درصد مطالبات کشاورزان ۶ استان کشور بابت تحویل گندم به حساب این عزیزان واریز شده است.

 

 

تولیدکننده خبر: شیما علایی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید