Iranian Agriculture News Agency

سیرداپ خواستار گسترش همکاری‌ها با ایران شد

در دیدار مدیرکل مرکز توسعه روستایی یکپارچه برای آسیا و اقیانوسیه (سیرداپ) با رئیس موسسه پژوهش‌های برنامه‌ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی و مدیرکل دفتر امور بین‌الملل و سازمان‌های تخصصی وزارت جهادکشاورزی، بر گسترش همکاری‌ها بین ایران و سیرداپ تاکید شد.

سیرداپ خواستار گسترش همکاری‌ها با ایران شد

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مدیرکل مرکز توسعه روستایی یکپارچه برای آسیا و اقیانوسیه (سیرداپ) دیروز دوم تیرماه سال ۱۴۰۳ در محل دفتر امور بین‌الملل و سازمان‌های تخصصی وزارت جهادکشاورزی با مدیرکل دفتر امور بین‌الملل و سازمان‌های تخصصی وزارت جهادکشاورزی و رئیس موسسه پژوهش‌های برنامه‌ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار مدیرکل سیرداپ، با بیان این که از آخرین بازدید از ایران، تغییرات بسیار زیادی را دیدم و این نشان از توسعه این کشور طی ده سال گذشته دارد، بر همکاری بیش از پیش سیرداپ با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

همچنین مدیرکل سیرداپ با توجه به پیشنهاد این مرکز به مجمع عمومی سازمان ملل برای تعیین ششم جولای به عنوان روز جهانی توسعه روستایی، حمایت ایران و وزارت امور خارجه برای تعیین این روز بین‌المللی را در سازمان ملل خواستار شد.

علی کیانی‌راد رئیس موسسه پژوهش‌های برنامه‌ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی نیز در این دیدار، با بیان این که جمهوری اسلامی ایران از تمام ظرفیت‌های سیرداپ برای به اشتراک‌گذاری دانش و تجربه کشورهای عضو استفاده می‌‌کند، اعلام آمادگی کرد تا سیرداپ و جمهوری اسلامی ایران پروژه‌های مشترک را اجرایی کنند.

هومن فتحی مدیرکل دفتر امور بین‌الملل و سازمان‌های تخصصی وزارت جهادکشاورزی نیز ضمن تشکر از مدیرکل سیرداپ در دوره‌های مسوولیت ایشان، استفاده از ظرفیت‌ جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف از جمله پست‌های کلیدی سیرداپ، با توجه به ظرفیت‌های آبزی‌پروری و همچنین تجربیات توسعه روستایی به ویژه در حوزه زنان و جوانان روستایی را تقاضا کرد.

 

منتشرکننده خبر: زینب سادات حسینی فر

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید