Iranian Agriculture News Agency

افتتاح شهرک گلخانه‌ای ماهورباشتِ گچساران

​وزیر جهاد کشاورزی که به نمایندگی از هیات دولت به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده، زیرساخت شهرک گلخانه‌ای ماهور باشت در گچساران را افتتاح کرد و با تاکید بر تحول در زیرساخت‌های بخش کشاورزی، از فرصت ویژه‌ای به این استان خبر داد.

افتتاح شهرک گلخانه‌ای ماهورباشتِ گچساران

به گزارش خبرنگار ایانا در کهگیلویه و بویراحمد، محمدعلی نیکبخت در آیین افتتاح زیرساخت یک شهرک گلخانه‌ای در گچساران گفت: این شهرک گلخانه‌ای به نمایندگی از پنج شهرک در حال ساخت، به بهره‌برداری رسید که نوید تحولی زیرساختی در زیرساخت‌های کشاورزی این استان است.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: کهگیلویه و بویراحمد در بخش‌های گیاهان دارویی، شیلات، آب و خاک، دام و گلخانه‌ها استعدادهای منحصر به فردی دارد و برنامه‌های خوبی هم در این بخش‌ها به ویژه در احداث مجتمع‌ها، زنجیره‌ها و شهرک‌های گلخانه‌ای و شیلاتی در دستور کار همکاران من در استان است.

وی ادامه داد: به همین دلیل در هیات دولت، فرصتی را به این استان خواهیم داد تا با تشکیل کارگروه‌های تخصصی، راه‌حل‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی این استان به‌صورت ویژه مورد بررسی قرار گیرد و اقدامات مهمی برای استمرار و حمایت از روند رو به توسعه این استان در دستور کار قرار گیرد. 

نیکبخت گفت: امروز از هر زیربخش کشاورزی این استان یک پروژه افتتاح شد. 

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به گزارشی از وضعیت گلخانه‌های این استان خاطرنشان کرد: تا قبل از این دولت ۳۲ هکتار گلخانه در کهگیلویه و بویراحمد وجود داشته که با تکمیل پنج شهرک در دست اقدام ۱۳۷ هکتار زیرساخت گلخانه‌ای آماده واگذاری خواهد شد.

نیکبخت یادآور شد: در شهرک ۲۸ هکتاری ماهور باشت و دو‌ شهرک دیگر گلخانه‌ای این استان متقاضیان می‌توانند برای سرمایه‌گذاری اعلام آمادگی کنند.

وی از حمایت ویژه شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور از برنامه‌های زیرساختی استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت: شرایط و مقدمات احداث ۱۲ شهرک آبزی‌پروری فراهم شده که باید با جذب سرمایه‌گذار و حمایت‌های تسهیلاتی، این تحول بنیادی در حوزه شیلات و همچنین گلخانه‌ای این استان رقم بخورد.

وزیر جهاد کشاورزی توضیح داد: هر چند از قبل به طور کامل در جریان پیشرفت‌ها و اقدامات شاخص بخش کشاورزی در این استان که حقیقتا با حمایت‌های استاندار این استان محقق شده بودیم، اما امروز از نزدیک شاهد تحولات و اقدامات توسعه‌ای خوبی که در کشاورزی این استان و در دولت سیزدهم تحقق پیدا کرده هستیم، قطعا این روند به طور کامل مورد حمایت وزارت جهاد کشاورزی و دولت خواهد بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از وزیر جهاد کشاورزی درخواست کرد تا برنامه‌های توسعه‌ای و زیرساختی این استان، تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام و تزریق تسهیلات مورد حمایت قرار گیرد و این موضوع با موافقت نیکبخت مواجه شد تا کارگروهی ویژه برای حمایت از برنامه‌های متولی ارشد کشاورزی این استان در تهران تشکیل شود.

قبل از این آیین، سد کوهبرد در شهرستان کهگیلویه نیز رسما به دست وزیر جهاد کشاورزی، افتتاح شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید