Iranian Agriculture News Agency

وزیر جهاد کشاورزی وارد یاسوج شد/ افتتاح کارخانه شیر استرلیزه

وزیر جهاد کشاورزی به‌عنوان نماینده رئیس‌ جمهور در ششمین روز از دهه مبارک فجر وارد استان کهگیلویه و بویراحمد شد و ضمن بازدید از کارخانه فرآورده‌های لبنی در یاسوج، کارخانه شیر استرلیزه را افتتاح کرد.

وزیر جهاد کشاورزی وارد یاسوج شد/ افتتاح کارخانه شیر استرلیزه

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمدعلی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی امروز ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ به‌منظور بازدید و افتتاح طرح‌های کشاورزی وارد استان کهگیلویه و بویراحمد شد.

نیکبخت در بدو ورود به یاسوج با نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه استان دیدار کرد. بحث و تبادل نظر درباره مشکلات و مسایل منطقه محور این دیدار بود.

نماینده رئیس‌ جمهور ضمن اطلاع از مشکلات دیرینه مردم روستای امامزاده مختار از توابع شهرستان یاسوج نسبت به تشکیل کمیته ویژه برای بررسی و حل مسائل اراضی کشاورزی و آب بها، ظرف یک هفته آینده، دستور ویژه صادر کرد.

نیکبخت از کارخانه فرآورده‌های لبنی بازدید و کارخانه شیر استرلیزه را افتتاح کرد.

براساس این گزارش، فرآورده‌های لبنی کوه گل یاسوج با تنوع محصولاتی و بسته‌بندی به‌روز و مناسب در حال فعالیت است. همچنین کیفیت مطلوب، تنوع محصولاتی و بسته‌بندی مناسب شرایط لازم را در جهت صادارت محصولات این کارخانه فراهم کرده است.

در حال حاضر کارخانه فرآورده‌های لبنی کوه گل یاسوج زمینه اشتغال مستقیم ۳۰ نفر را فراهم کرده است.

این کارخانه با ظرفیت تولیدی ۱۹ هزار تن در سال، هفت نوع محصول باکیفیت شامل دوغ، شیر پاستوریزه، پنیر خامه‌ای، خامه پاستوریزه، پنیر، ماست پاستوریزه و آب معدنی را تولید و زمینه اشتغال ۳۰ نفر را فراهم کرده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید