Iranian Agriculture News Agency

افزایش قیمت حبوبات گران‌فروشی است

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: واردات حبوبات همچنان با ارز تخصیصی تالار اول صورت می‌گیرد و هرگونه افزایش قیمت، احتکار و ممانعت از عرضه و فروش گران‌فروشی است و با آن برخورد قانونی می‌شود.

افزایش قیمت حبوبات گران‌فروشی است

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، مسعود امرالهی امروز در برنامه خبری اقتصاد و بازار شبکه خبر در گفتگویی اظهار داشت: هفته گذشته ارز واردات حبوبات با تصمیم معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی از تالار یک به دو انتقال یافته بود، که به دستور وزیر جهاد کشاورزی، مجددا به تالار یک بازگشت.

وی صرفه‌جویی ارزی را علت اصلی تغییر تالار ارز تخصیصی واردات حبوبات عنوان کرد و افزود: این تغییر در زمانی نامناسب صورت گرفت و همین امر باعث التهاب در بازار حبوبات شد، به همین دلیل وزیر جهاد کشاورزی ضمن ورود به موضوع، ارز واردات حبوبات را به تالار اول بازگرداند.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی خاطرنشان کرد: هیچ‌گونه وارداتی با ارز تالار دوم صورت نگرفته و همچنان واردات با ارز تالار یک (قدیم) انجام می‌شود. 

وی با بیان این که هرگونه تغییر قیمت حبوبات غیرقانونی است، گفت: با افزایش تمهیدات نظارتی هرگونه گرانفروشی، احتکار و ممانعت از عرضه و فروش حبوبات توسط بازرسان رصد شده و در صورت مشاهده از سوی بازرسان برخورد قانونی صورت گرفته و پرونده برای رسیدگی به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع می‌شود.

امرالهی گفت: به زودی نرخ مصوب حبوبات از سوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان اعلام می‌شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید