Iranian Agriculture News Agency

۱۵۶ هزار میلیارد تومان گندم از ۷۲۶ هزار کشاورز خریداری شد

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران همزمان با تسویه باقی‌مانده مطالبات کشاورزان به مبلغ ۳۴ هزار میلیارد تومان بابت تحویل گندم تا پایان وقت روز گذشته، گفت: از ابتدای سال جاری، ۱۰ میلیون و ۳۵۹ هزار تُن گندم به ارزش ۱۵۵ هزار و ۸۱۴ میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شد.

۱۵۶ هزار میلیارد تومان گندم از ۷۲۶ هزار کشاورز خریداری شد

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران (مبدأ)، سید سعید راد با اعلام این که گندم‌های خریداری شده در قالب ۲ میلیون و ۷۳ هزار محموله از ۷۲۶ هزار کشاورز در ۳۱ استان کشور خریداری شد، افزود: ۵۲ درصد از مجموع گندم‌های خریداری شده از کشاورزان ۵ استان کشور تحویل گرفته شد.

وی ۵ استانی که بیشترین گندم از کشاورزان آن‌ها خریداری شد را به ترتیب استان‌های خوزستان، کردستان، فارس، کرمانشاه و آذربایجان غربی برشمرد و گفت: میزان خرید این محصول در سال زراعی جاری نسبت به سال زراعی گذشته ۴۴ درصد و نسبت به سال زراعی ۱۴۰۰ نیز ۱۲۸ و نیم درصد رشد داشته است.

راد تأمین و پرداخت ۱۵۶ هزار میلیارد تومان پول خرید گندم را اقدامی بی‌سابقه و عملیاتی عظیم قلمداد کرد و افزود: از نگاه مثبت و تدابی مؤثر رئیس جمهور و معاون اول ایشان، وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان برنامه و بودجه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، بانک‌های عامل و تمامی دست‌اندرکاران فرایند خرید گندم قدردانی می‌کنم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با تقدیر و تشکر از کشاورزان عزیز در سراسر کشور که افزایش بیش از ۳ میلیون تُنی خرید گندم امسال مرهون زحمات این عزیزان است، خاطرنشان کرد: جا دارد به همکاران پرتلاشم در مجموعه بزرگ شرکت بازرگانی دولتی ایران در ستاد و ۳۱ استان کشور برای تحقق این موفقیت بزرگ خدا قوت و دست مریزاد بگویم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید