Iranian Agriculture News Agency

خروج قطعی سازمان مرکزی تعاون روستایی از لیست شرکت‌های قابل واگذاری

سرپرست سازمان تعاون روستایی اعلام کرد: خروج قطعی سازمان مرکزی تعاون روستایی از لیست شرکت‌های قابل واگذاری و حضور موثر و به موقع سازمان در کنترل مازاد محصولات کشاورزی اتفاق افتاد.

خروج قطعی سازمان مرکزی تعاون روستایی از لیست شرکت‌های قابل واگذاری

به گزارش خبرنگار ایانا شورای مدیران سازمان مرکزی تعاون روستایی با حضور سرپرست سازمان، مدیران ستادی و استانی و تشکل‌های تحت پوشش به‌صورت حضوری و برخط در سالن جلسات  سازمان برگزار شد.

 غلامرضا هادربادی سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در ابتدای این نشست ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در کشتار مردم بی دفاع نوار غزه و فلسطین، گفت: این روزها شاهد تکرار جنایت‌های رژیم کودک کش اسرائیل هستیم که در صدد است تا هویت جعلی خود را به اثبات رسانده و در این راه از هیچ جنایتی فرو گذار نیست؛ امیدواریم وعده الهی به زودی محقق و شکست این رژیم جعلی و نصرت فلسطین مظلوم را شاهد باشیم.

هادربادی در ادامه با تاکید به اینکه بحث رفاهیات و مسکن همکاران  مورد تاکید است، گفت: مدیران استانی باید وصول مطالبات استانی خود را به طور جد پیگیری شود.

وی افزود: همچنین مدیران ستادی و استانی برنامه پنج ساله تحول سازمان را که همان نقشه راه است اجرایی کنند که این امر یکی از ملاک‌های ارزیابی عملکرد مدیران سازمان خواهد بود.

سرپرست سازمان مرکزی در ادامه گفت: با تلاش و پیگیری‌های انجام شده اعتبارات تملک دارایی استان‌ها از رشد چهار برابری نسبت به سال قبل برخوردار بوده و خوشبختانه نام سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از لیست شرکت‌های قابل واگذاری خارج شده و  مبلغی به‌عنوان یارانه سود تسهیلات جهت خرید محصولات مازاد (درصورت ضرر وزیان کشاورزان) و تنظیم بازار به سازمان تخصیص یافته که ابزار مهمی برای تنظیم بازار در مواقع ضروری است.

هادربادی با اشاره به فعال شدن مجتمع امین آباد افزود، این مهم در واقع ایجاد یک مرکز مشابه در تنظیم بازار در کنار میدان میوه وتره بار بهمن است. برگشت 300 هزار تن کود اوره به سازمان، مجری بودن سازمان در برنامه کشت قراردادی، تهیه مقدمات نرم افزاری برای توزیع آرد روستایی و نیز مشارکت سازمان در طرح توزیع کالا برگ الکترونیکی از اقدامات دیگر انجام شده است که در واقع ارتباط تشکل‌ها با کشاورزان را تقویت وبه توانمندسازی آن‌ها کمک می‌کند.

سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در پایان با تاکید بر اینکه اتحادیه‌های ملی به ویژه، اتحادیه مرکزی تعاونی‌های روستایی و کشاورزی ایران باید در تعامل بیشتر با استان‌ها بوده و در حل مشکلات آن‌ها به خصوص در حوزه بازرگانی پیشگام باشند، خاطرنشان کرد: همه مدیران و همکاران در ستاد و استان‌ها شاخص‌های عمومی و اختصاصی ارزیابی عملکرد و بارگذاری عملکرد سازمان در این شاخص‌ها در سال جاری را جدی گرفته تا سازمان تعاون روستایی در جایگاه واقعی خود به لحاظ ارزیابی قرار گیرد.

هادربادی به پیگیری جدی تنظیم بازار میوه شب عید ( سیب و پرتقال) و نیز خرمای ماه مبارک رمضان تاکید و بر برگزاری منظم جلسات استانی تاکید کرد.

وی حضور به موقع سازمان و تشکل‌ها  از ابتدای سال تا کنون را در جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان و کنترل مازاد گوجه‌فرنگی، لیمو، انگور و خرما بسیار موثر دانست.

در انتهای این نشست اعضاء هیات مدیره، مدیران ستادی و استانی به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پیرامون مسائل مطروحه در جلسه پرداختند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید