Iranian Agriculture News Agency

تا پایان سال ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در حوزه مکانیزاسیون پرداخت خواهد شد

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: با توافق وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و صمت، سامانه ۱۲۴ برای اعلام قیمت‌های جدید ماشین‌های کشاورزی به‌روزرسانی می‌شود و پرداخت و جذب تسهیلات بانکی از سر گرفته خواهد شد.

تا پایان سال ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در حوزه مکانیزاسیون پرداخت خواهد شد

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، فرشید فرخ‌نژاد در حاشیه آیین آغاز سال زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: متناسب با به‌روزرسانی قیمت‌های درج شده در سامانه ۱۲۴ وزارت صمت، تسهیلات بانکی به متقاضیان بخش کشاورزی پرداخت خواهد شد.

وی میزان تسهیلات تخصیصی به مکانیزاسیون کشاورزی در سال جاری از سوی بانک کشاورزی را ۱۰ هزار میلیارد تومان عنوان و پیش‌بینی کرد: با به‌روز شدن قیمت‌ها در سامانه ۱۲۴، این مبلغ تا پایان امسال در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی جذب خواهد شد.

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: تلاش خواهیم کرد تا تسهیلات بانک کشاورزی به دست کشاورزان واقعی برسد.

فرخ‌نژاد با بیان این که بانک کشاورزی از ابتدای امسال تاکنون نزدیک به ۷۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش کشاورزی پرداخت کرده است، افزود: ۹۰ درصد تسهیلات این بانک به طور مستقیم به بخش کشاورزی پرداخت می‌شود.

وی توضیح داد: برنامه بانک کشاورزی این است تسهیلات را متناسب جذب منابع و نیاز بخش کشاورزی پرداخت کند.

مدیرعامل بانک کشاورزی پرداخت ۱۸۸ هزار میلیارد تومان به بخش کشاورزی در سال گذشته را بی‌سابقه خواند و خاطرنشان کرد: این بانک در سال گذشته به علت شرایط آزادسازی یارانه‌ها، سال ویژه‌ای در پرداخت‌های تسهیلاتی داشت.

وی بر اهمیت وصول تسهیلات پرداختی به حوزه کشاورزی تاکید و تصریح کرد: عمده تسهیلات پرداختی این بانک به کشاورزان و دامداران به دلیل شرایط و مشکلات خاصی که دارند استمهال می‌شود و به کشاورزان فرصت مجدد بازپرداخت تسهیلات را می‌دهیم.

فرخ‌نژاد بر توسعه فرهنگ بازپرداخت تسهیلات در بخش کشاورزی تاکید ورزید و اظهار داشت: بازپرداخت تسهیلات دریافتی از سوی کشاورزان کمک می‌کند که کشاورزان و تولیدکنندگان دیگری از این منابع مالی استفاده کنند.

وی جذب منابع جدید و وصول مطالبات بانک کشاورزی را برای تحقق اهداف این بانک و کمک به توسعه بخش کشاورزی مهم دانست.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید