Iranian Agriculture News Agency

حضور موسسه آموزش و ترویج کشاورزی در کنوانسیون HLP

موسسه آموزش و ترویج کشاورزی با حضور رئیس موسسه عطاالله ابراهیمی در افتتاحیه کنوانسیون HLP حضور پیدا کرد.

حضور موسسه آموزش و ترویج کشاورزی در کنوانسیون HLP

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، افتتاحیه کنوانسیون HLP با حضور عطاالله ابراهیمی رئیس موسسه، حسین شاهباز مدیر بخش همکاری‌های بین‌المللی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در کشاورزی (SFIDA) و عضو بنیاد HLP به‌عنوان رئیس جلسه دوم کنوانسیون (تجاربی از ایران)، مریم طهماسبی مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی و عشایری و سایر همکاران و با خوش‌آمدگویی و بیان اهداف کنوانسیون توسط شفیق‌الاسلام رئیس افتخاری بنیاد HLP آغاز شد. سپس نکات کلیدی در مورد اجرای برنامه یادگیری هم سطحان و ارزش افزوده این برنامه توسط سانتانو لاهیری، هماهنگ ­کننده کنوانسیون و عضو بنیاد HLP ارائه شد.

در بخش دوم برنامه که به ایران اختصاص داشت دو سازمان (موسسه آموزش و ترویج کشاورزی و صندوق حمایت از توسعه سرمایه­‌گذاری در بخش کشاورزی) از وزارت جهاد کشاورزی، موسسه آموزش و ترویج کشاورزی به‌عنوان یکی از نمایندگان ایران در اولین کنوانسیون (HLP) حضور داشتند.

در زمان اختصاص یافته به ارائه تجارب موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، ابتدا عطاالله ابراهیمی به معرفی ساختار، ظرفیت­‌ها، برنامه‌ها و رویکردهای آموزشی – ترویجی موسسه پرداخت و برگزاری کارگاه‌های آموزشی و جلسات حضوری برای ارتقای مهارت‌های لازم برای توسعه یادگیری افقی، نشست‌های مجازی به منظور اشتراک‌گذاری دانش کشورهای عضو در زمینه یادگیری افقی و برنامه‌ریزی برای انجام بازدیدهای آموزشی- ترویجی در سطح کشاورزان، مدیران و کارشناسان کشورهای عضو را در قالب تفاهم نامه به کنوانسیون پیشنهاد داد.               

در ادامه تجربه یک دهه اجرای برنامه HLP دفتر توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی و عشایری توسط سحر اقدسی و فرزانه کاظمیان و تجربه فعالیت‌های اعضای صندوق‌های عضو با استفاده از رویکرد HLP توسط مرضیه مکرمی مدیر عامل صندوق حمایت از فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی شهرستانی استان فارس ارائه شد.

این کنوانسیون که 21 کشور عضو آن هستند، به نابرابری‌های ساختاری آموزش رسمی و همتایان برای پر کردن شکاف موجود رسیدگی می‌کند. فرآیند HLP به طور قابل توجهی فرهنگ اشتراک‌گذاری، تاکتیک‌های محلی و سیاست‌های استراتژیک را برای شکستن سیستم آموزشی فعلی و فرهنگ سکوت جامعه، بهبود می‌بخشد. در این کنوانسیون بهترین شیوه‌ها، پیشرفت‌ها و چالش‌های مربوط به HLP از کشورهای بنگلادش، ایران، هند و مغولستان ارائه شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید