Iranian Agriculture News Agency

نقش تسهیل‌گران زن روستایی در افزایش ضریب نفوذ بیمه

معاون سازمان تات و رئیس موسسه آموزش ترویج کشاورزی گفت: زنان می‌توانند نقش مهمی در ترویج بیمه داشته باشند که این منجر به افزایش ضریب بیمه خواهد شد.

نقش تسهیل‌گران زن روستایی در افزایش ضریب نفوذ بیمه

به گزارش خبرنگار ایانا در محل صندوق بیمه کشاورزی، تفاهم‌نامه‌ای با هدف بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های تسهیل‌گران زن روستایی و عشایری در راستای ترویج و اشاعه فرهنگ بیمه کشاورزی در بین تولیدکنندگان و بهره‌برداران زن روستایی و عشایر کشور در قالب تعاملات سازمانی و همکاری‌های دو جانبه  بین صندوق بیمه کشاورزی به نمایندگی قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی و موسسه آموزش و ترویج کشاورزی به نمایندگی معاون سازمان تات و رئیس موسسه آموزش ترویج کشاورزی منعقد شد.

در این نشست عطاالله ابراهیمی بیان کرد: همانطور که می‌دانید اقلیم کشور خشک و نیمه‌خشک است و تغییرات و نوسانات آب و هوایی در کشور بسیار زیاد است به همین دلیل باید ضریب نفوذ بیمه افزایش پیدا کند تا خسارات کشاورزان به حداقل برسد و به این واسطه تاب‌آوری کشاورزان افزایش پیدا کند.

وی افزود: ما تلاش کردیم تا ضریب نفوذ بیمه را افزایش دهیم و موجب افزایش تولید کشاورزان شویم.

وی ادامه داد: بخش عمده‌ای از مرویجن ما زنان هستند به همین دلیل موضوع تفاهم‌نامه را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم این تفاهم‌نامه منجر به عقد قرار داد شود و به واسطه قرارداد، شرح وظایف و تقسیم کارها به استان‌ها، شهرستان‌ها و دهستان‌ها  ابلاغ شود.

ابراهیمی تاکید کرد: بحث آموزش در زمینه بیمه یک امر بسیار ضروری است و من نسبت به این مسئله دغدغه دارم. تصمیم دارم هرچه زودتر بحث آموزش هم در زمینه بیمه و هم در زمینه مستند سازی و سایر ابعاد، عملیاتی شود.

وی در پایان گفت: امیدوارم این تفاهم‌نامه و در پی آن توافق‌نامه، منشا خیر و منجر به اقدامات مفید در حوزه کشاورزی شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید