Iranian Agriculture News Agency

پرداخت ۲۰ هزار میلیارد تومان دیگر از مطالبات گندم‌کاران در سه روز

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از پرداخت حدود بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان دیگر از مطالبات گندم‌کاران در سه روز اخیر خبر داد و گفت: تاکنون بیش از ۷۱ درصد از پول کشاورزان بابت تحویل گندم به مراکز خرید، پرداخت شده و پیگیری برای پرداخت ۲۹ درصد باقی‌مانده مطالبات این عزیزان نیز در جریان است.

پرداخت ۲۰ هزار میلیارد تومان دیگر از مطالبات گندم‌کاران در سه روز

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران (مبدأ)، سید سعید راد با اعلام این که از روز شنبه تا دوشنبه این هفته، ۲۰ هزار و ۷۰۴ میلیارد تومان پول خرید گندم از کشاورزان به حساب این عزیزان واریز شده است، افزود: به این ترتیب تا ساعت ۷ صبح امروز، ۱۰۸ هزار و ۵۱۷ میلیارد تومان از مطالبات گندم‌کاران پرداخت شده است.

وی با اشاره به این که مطالبات کشاورزان ۲۲ استان از ۷۰ تا ۹۷ درصد و مطالبات کشاورزان ۹ استان از ۵۴ تا ۶۹ درصد پرداخت شده است، بیان کرد: درمجموع، ۷۱۲ هزار کشاورز، ۲ میلیون و ۲۱ هزار محموله حاوی محصول خود را تحویل مراکز خرید تضمینی گندم داده‌اند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در خاتمه با اعلام این که تاکنون ۱۰ میلیون و ۱۶۰ هزار تُن گندم در ۳۱ استان کشور خریداری شده است، اضافه کرد: میزان خرید گندم در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۴۳ و نیم درصد و نسبت به سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۱۲۵ رشد داشته است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید