Iranian Agriculture News Agency

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی:

صندوق بیمه کشاورزی برای اولین بار پس از انقلاب از وحوش حمایت می‌کند

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی بیان کرد: برای اولین بار در تاریخ انقلاب اسلامی ایران، در راستای حفاظت از وحوش در حال انقراض صندوق بیمه کشاورزی با همکاری سازمان محیط زیست وارد عمل شد و از این گونه‌ها حمایت کرد.

صندوق بیمه کشاورزی برای اولین بار پس از انقلاب از وحوش حمایت می‌کند

به گزارش خبرنگار ایانا، علیرضا آل امین روز سه شنبه در مراسم معرفی طرح‌ها و خدمات نوین کشاورزی در خصوص سیاست‌ها و برنامه های صندوق بیمه کشاورزی به مناسبت هفته دولت که در سالن نعمتی جم وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، بیان کرد: برای اولین بار است که دولت سیزدهم به صندوق بیمه اعلام کرده است تا بدون هیچ دغدغه مالی برای پرداخت غرامت‌ه ، همه محصولات و زمین‌های کشاورزی را بیمه کند و این یعنی دولت سیردهم با همه قدرت پشت کشاورزان ایستاده است .

وی ادامه داد: همچنین برای نخستین بار در طی این 43 سال بیمه کشاورزی به حوزه بیمه درآمد ورود پیدا کرد که این مساله کمک به تنظیم بازار خواهد کرد و مهندس طلایی مسول این کار مهم است.

آل امین در توضیح بیمه درآمد اضافه  کرد: صندوق بیمه کشاورزی کار بیمه درآمد را از بخش طیور آغاز کرده است به این صورت که اگر در آینده دولت اعلام کرد در حوزه گوشت و تنظیم بازار به مشکل برخورده است، دامداران با قیمت پایین‌تر محصول را در اختیار مردم قرار دهند و مابقی آن را قوه مجریه از طریق بیمه درآمد به دامداران، پرداخت خواهد کرد.

وی گفت: همچنین  برای اولین بار، ما به بیمه انفرادی هم ورود پیدا کردیم و این کار ریل‌گذاری شده است و در آینده نزدیک اتفاق خواهد افتاد. همه این اتفاقات از هوشمندی و تدبیر مقام معظم رهبری است که بارها فرمودند از کالای اساسی حمایت کنید.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی اعلام کرد: بیمه کشاورزی به سه حوزه دولتی، خصوصی و اتحادیه‌ها و تشکل‌ها وارد شده است. این هم در راستای صحبت مقام معظم رهبری است که فرمودند: کارها را واگذار کنید. ما تقریبا در حوزه بیمه کشاورزی این مساله  را عملیاتی کردیم و با بخش خصوصی، اتحادیه‌ها و تشکل‌ها تفاهم نامه‌های زیادی را امضا کرده‌ایم.

دستور وزیر برای پوشش  بیمه زیرمجموعه‌های وزارت جهاد کشاورزی

آل امین افزود: جا دارد از وزیر جهاد کشاورزی تشکر ویژه داشته باشم زیرا وی در اولین حضور خود در وزارت جهاد کشاورزی در مورد عوامل تولید با ما همکاری کرد و دستور سریع صادر کرد تا تمام شرکت‌های زیر مجموعه وزارت جهاد کشاورزی تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزی قرار گیرند.

وی ادامه داد: اکنون بهترین فرصت برای تقویت کشاورزی است زیرا تمام مسولان و مدیران ارشد در خدمت حوزه کشاورزی هستند.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی بیان کرد: امیدوارم همه ما بتوانیم در خدمت نظام جمهوری اسلامی ایران باشیم.

وی گفت: در راستای شعار سال که مهار تورم  هست، صندوق بیمه کشاورزی  سهم بیمه کشاورزان را به دستور ستاد افزایش نداد و از طرفی تعهدات بالا رفت.

آل امین اضافه کرد: دولت سیزدهم به صندوق بیمه کشاورزی توجه ویژه‌ای دارد و وزارت کشور هم با ما همکاری 100 درصدی داشته است. به‌گونه‌ای که شخص وزیر کشور به استانداران تاکید کرده است که خسارت‌ها از طریق بیمه کشاورزی پرداخت خواهد شد.

وی بیان کرد: در دو سال گذشته دولت سیزدهم  به اندازه هشت سال دولت قبلی، غرامت پرداخت کرده است با اینکه از نظر مالی دولت در مضیقه بود، ولی هیچ وقت صندوق بیمه را تنها نگذاشت.

بیمه کشاورزی ایران قوی‌ترین بیمه منطقه

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی اضافه کرد: قوی‌ترین بیمه کشاورزی را اول کشور آمریکا و بعد از آن کشور چین و سایر کشورهای پیشرفته دارند اما به لطف الهی  ما هم در بیمه کشاورزی در منطقه اول هستیم.

وی ادامه داد: بیمه کشاورزی از چنان اهمیتی برخوردار است  که رئیس جمهور فعلی کشور هند با شعار افزایش سهم دولت در بیمه کشاورزی رای آورد.

آل امین گفت: کشورهای حوزه خلیج فارس به تازگی به سمت تاسیس بیمه کشاورزی رفته‌اند و ما هم اعلام آمادگی کردیم که در حوزه بیمه کشاورزی و فن‌آوری به آنها کمک کنیم . 

وی افزود: کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان و کشور همسایه هم این تقاضا را کردند که ما با آنها همکاری داشته باشیم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید