Iranian Agriculture News Agency

۱۰ استان پیشتاز در خرید گندم معرفی شدند

شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران ۱۰ استان کشور که تا صبح امروز بیشترین آمار خرید گندم را به خود اختصاص داده‌اند، معرفی کرد.

۱۰ استان پیشتاز در خرید گندم معرفی شدند

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران (مبدا)، تاکنون ۱۰ میلیون و ۱۲۴ هزار تُن گندم در قالب ۲ میلیون و ۱۱ هزار محموله از ۷۰۹ هزار کشاورز در ۳۱ استان کشور خریداری شد که از رشد ۴۳ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۱ و رشد ۱۲۴ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۰ برخوردار است.

بر پایه این گزارش، میزان خرید گندم در هر یک از سه استان خوزستان، کردستان و فارس از مرز یک میلیون تُن عبور کرده است و این استان‌ها به همراه استان کرمانشاه، در مجموع ۴۶ درصد از کل خرید گندم کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

بنابراین گزارش، به ترتیب استان‌های خوزستان با خرید یک میلیون و ۷۲۰ هزار تُن، کردستان با خرید یک میلیون و ۱۰۹ هزار تُن، فارس با خرید یک میلیون و ۲ هزار تُن و کرمانشاه با خرید ۸۰۲ هزار تُن گندم، رتبه‌های اول تا چهارم بیشترین آمار خرید گندم کشور را تا این تاریخ به دست آورده‌اند.

بعد از این چهار استان، به ترتیب استان‌های آذربایجان غربی با خرید ۶۴۲ هزار تُن، گلستان با خرید ۵۵۵ هزار تُن، لرستان با خرید ۴۹۲ هزار تُن، همدان با خرید ۴۰۶ هزار تُن، آذربایجان شرقی با خرید ۳۹۸ هزار تُن و زنجان با خرید ۳۹۱ هزار تُن گندم، رتبه‌های پنجم تا دهم جدول پیشتازان خرید گندم کشور را کسب کرده‌اند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید