Iranian Agriculture News Agency

در روزهای آغاز هفته دولت اعلام شد:

پرداخت بیش از 300 هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک کشاورزی در دولت سیزدهم

بانک کشاورزی در دولت سیزدهم بالغ بر 300 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای حمایت از تولید، اشتغال و تحکیم پایه های امنیت غذایی کشور پرداخت کرده است.

پرداخت بیش از 300 هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک کشاورزی در دولت سیزدهم

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، این بانک در راستای تامین مالی بخش کشاورزی و تحقق سیاست‌های دولت در زمینه افزایش تولید و اشتغال‌زایی در کشور، از ابتدای سال 1400 تاکنون بالغ بر 343 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بیش از دو میلیون و 42 هزار نفر پرداخت کرده که 86 درصد آن، معادل 295 هزار میلیارد تومان، به صورت تخصصی برای تقویت بخش کشاورزی و صنایع و خدمات وابسته به آن پرداخت شده و الباقی عمدتا در قالب تسهیلات قرض الحسنه و یا در راستای تجهیز منابع و تقویت توان حمایتی بانک از بخش کشاورزی بوده است.

بر اساس این گزارش، پرداخت تسهیلات در شعب بانک کشاورزی سراسر کشور در دولت سیزدهم ، روندی مثبت و روبه رشد داشته به طوری که تسهیلات پرداختی این بانک در پایان سال 1401 با 157 درصد تحقق برنامه، در مقایسه با سال 1400 بیش از 74 درصد رشد داشته که این موفقیت، با حمایت و همراهی دولت، اعتماد و لطف ملت و تلاش و تعهد مدیران وکارکنان این بانک میسر شده است.

در ادامه این گزارش آمده است: بانک کشاورزی در مسیر آبادانی و خودکفایی کشور، تاکید زیادی بر توسعه پایدار، بهینه سازی مصرف منابع آب، خاک و انرژی، استفاده از روش ها و فناوری های نوین و دانش بنیان و ارتقای کمی و کیفی تولیدات بخش کشاورزی دارد و در پرداخت تسهیلات حمایتی و مشارکت در احداث و راه اندازی واحدهای تولیدی بخش کشاورزی و صنایع وابسته، این اصول را مد نظر قرار می دهد.

همچنین بانک کشاورزی برای بالابردن سهولت، سرعت، دقت و امنیت انجام عملیات اعتباری و جلب رضایت مشتریان، با ارائه خدمات بانکی غیرحضوری نظیر احراز هویت، افتتاح حساب، پرداخت تسهیلات، بازپرداخت اقساط، صدور سفته الکترونیکی و ... از طریق سامانه های «باران»، «آسان»، «سامانه بازارگاه محصولات کشاورزی»، «سامانه نظارت بر مصرف تسهیلات» و ... می کوشد در مسیر رسالت پشتیبانی از زنجیره ارزش محصولات کشاورزی و حفظ پویایی چرخه اقتصادی این بخش، از تولیدکنندگان ، توزیع کنندگان و مصرف‌کنندگان بخش کشاورزی حمایت کند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید