Iranian Agriculture News Agency

خرید گندم تضمینی از مرز ۱۰ میلیون تُن گذشت

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اعلام اینکه خرید تضمینی گندم تا ساعت هفت صبح آخرین روز مردادماه سال جاری نسبت به خرید سال گذشته این محصول در همین زمان، سه میلیون تُن افزایش داشته است، از خرید تضمینی بیش از ۱۰ میلیون تُن گندم در سراسر کشور تا این تاریخ خبر داد.

خرید گندم تضمینی از  مرز ۱۰ میلیون تُن گذشت

به گزارش خبرنگار ایانا به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران (مبدأ)؛ سید سعید راد با تأکید بر رشد ۴۳ درصدی خرید تضمینی گندم در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، گفت: خرید تضمینی گندم در سال جاری در مناطق سردسیر کشور که محصول گندمشان دیرتر از سایر نقاط کشور برداشت می‌شود، همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به واریز ۴۸ درصد از پول خرید گندم به حساب کشاورزان، از اهتمام حداکثری برای پرداخت کل مطالبات این عزیزان و جلب رضایت آنها خبر داد و افزود: تلاش‌های‌مان برای تأمین پول گندم‌های خریداری شده و به‌روزرسانی پرداخت‌ها با تمام توان ادامه دارد.

راد با بیان اینکه تاکنون بیش از ۶۷ هزار میلیارد تومان بیشتر از مبلغ کل خرید سال گذشته، از کشاورزان گندم خریداری کرده‌ایم، اضافه کرد: ارزش گندم‌های خریداری شده تا این تاریخ به بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه استان خوزستان با خرید تضمینی یک میلیون و ۷۲۰ هزار تُن، پیشتاز خرید تضمینی گندم در کشور است، بیان کرد: استان‌های کرستان با خرید یک میلیون و ۷۸ هزار تُن و فارس با خرید یک میلیون و ۲ هزار تُن، پس از استان خوزستان در رتبه‌های بعدی خرید تضمینی گندم قرار دارند و میزان خریدشان از مرز یک میلیون تُن گذشته است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه بعد از این ۳ استان به ترتیب استان‌های کرمانشاه با ۷۹۸ هزار تُن، آذربایجان غربی با خرید ۶۲۲ هزار تُن، گلستان با خرید ۵۵۵ هزار تُن و لرستان با خرید ۴۸۶ هزار تُن گندم قرار دارند، ادامه داد: خرید این محصول در استان‌های سردسیر ادامه دارد و مراکز خرید برای تحویل مابقی گندم کشاورزان در سرتاسر کشور آماده هستند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید