Iranian Agriculture News Agency

توزیع ۶۰۰ تن مرغ گرم و منجمد در بازار از این هفته

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی گفت: از هفته جاری روزانه حداقل ۳۰۰ تن مرغ گرم و نیز ۳۰۰ تن مرغ منجمد وارد کشور شده و در میادین تره‌بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای به قیمت مصوب عرضه می‌شود.

توزیع ۶۰۰ تن مرغ گرم و منجمد در بازار از این هفته

به گزارش ایانا به نقل از تسنیم، علیرضا پیمان‌پاک قائم مقام وزیر جهادکشاورزی در امور تجارت و تنظیم بازار افزود: وزارت جهاد کشاورزی با توجه به همزمانی برخی مناسبت‌‌ها همچون ایام سوگواری اباعبدالله الحسین، بازگشت حجاج و سفرهای تابستانی، به منظور کنترل قیمت‌ مرغ و گوشت در بازار، با همکاری بانک مرکزی نسبت به تامین ارز و افزایش فوری حجم واردات اقدام کرده است.

وی بیان کرد: از هفته جاری روزانه حداقل ۳۰۰ تن مرغ گرم و نیز ۳۰۰ تن مرغ منجمد وارد کشور شده و در میادین تره‌بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای به قیمت مصوب عرضه می‌ِشود.

قائم‌مقام وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: علاوه بر این، ۵ هزار تن گوشت گوساله منجمد طی هفته جاری به قیمت مصوب پشتیبانی امور دام توزیع خواهد شد.

به گفته وی، با واردات روزانه ۱۰۰ تن گوشت گرم گوسفندی از روسیه، رومانی و مغولستان و توزیع به قیمت هر کیلو ۲۶۰ هزار تومان و نیز واردات گوشت منجمد و توزیع به قیمت ۱۸۰ هزار تومان، تلاش می‌شود قیمت گوشت در ایام پیش رو کنترل شود.

پیمان‌پاک اضافه کرد: تا سه هفته آتی نیز فرآیند واردات گوشت گرم از آفریقا به قیمت هر کیلو ۱۸۰ هزار تومان به ظرفیت واردات گوشت گوسفندی کشور افزوده خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید