Iranian Agriculture News Agency

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران خبرداد:

ورود ارزش گندم خریداری شده به کانال 110 هزار میلیارد تومان

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به پیگیری پرداخت مطالبات گندم‌کاران از ورود ارزش گندم خریداری شده توسط این شرکت به کانال 110 هزار میلیارد تومان خبر داد.

ورود ارزش گندم خریداری شده به کانال 110 هزار میلیارد تومان

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی شرکت بازرگانی دولتی ایران (مبدا)؛ سید سعید راد با بیان اینکه میزان خرید تضمینی گندم از کشاورزان توسط این شرکت، صبح امروز به ۷ میلیون و ۲۹۷ هزار تُن رسید، گفت: این در شرایطی است که سال گذشته، ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تُن گندم خریداری شده بود و هم‌اکنون از رکورد سال گذشته عبور کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه بیش از نیمی از پول گندم‌های خریداری شده به حساب کشاورز واریز شده است و پیگیری پرداخت مابقی مطالبات این عزیزان نیز در دستور کار است، افزود: ارزش گندم‌های خریداری شده با عبور از مرز ۱۰۰ هزار میلیارد تومان، در حال ورود به کانال ۱۱۰ هزار میلیارد تومان است.

راد با بیان اینکه خرید گندم در کشور با یک میلیون و ۵۷۱ هزار تُن افزایش نسبت به سال گذشته، از رشد بیش از ۲۷ درصدی برخوردار بوده است، اضافه کرد: در حال حاضر، استان‌های مناطق سردسیری و کوهستانی شمال و غرب کشور، روزهای اوج تحویل گندم به مراکز خرید را سپری می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه ۵۴ درصد از گندم مازاد نسبت به سال گذشته از کشاورزان دو استان فارس با 491 هزار تُن افزایش و خوزستان با ۳۶۱ هزار تُن افزایش خریداری شده است، بیان کرد: چهار استان‌ کرمانشاه، ایلام، لرستان و بوشهر نیز بین 100 تا 200 هزار تُن رشد خرید را شاهد بوده‌اند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی از دو استان بوشهر و یزد به‌عنوان استانی‌هایی که با حدود ۶ برابر رشد خرید گندم نسبت به سال گذشته از افزایش کم‌سابقه‌ای در میزان خرید گندم برخوردار بوده‌اند، نام برد و اضافه کرد: بعد از این دو استان، رشد خرید گندم در کهگیلویه و بویراحمد، دو و نیم برابر و در استان‌های البرز، فارس و اصفهان، بیش از دو برابر شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید