Iranian Agriculture News Agency

مراکز خدمات کشاورزی خاکریز خط مقدم جهادکشاورزی است

سرپرست وزارت جهادکشاورزی در بازدید از مراکز خدمات کشاورزی استان قم توفیق سیاست‌ها و برنامه‌های وزارتخانه را در گرو توجیه مراکز خدمات کشاورزی و به دنبال آن اقناع کشاورزان توسط این مراکز دانست.

مراکز خدمات کشاورزی خاکریز خط مقدم جهادکشاورزی است

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی، سیدمحمد آقامیری سرپرست وزارت جهادکشاورزی در دومین سفر استانی امروز جمعه ۱۵ اردیبهشت وارد قم شد. وی در این سفر ضمن بازدید از مراکز خدمات کشاورزی دهستان قم‌رود گفت: سیاست جدید وزارت جهادکشاورزی ورود به سرپنجه‌های وزارت یعنی مراکز خدمات کشاورزی است.

وی با تاکید بر اثربخشی مراکز خدمات کشاورزی تصریح کرد: این مراکز، خاکریز خط مقدم وزارت جهادکشاورزی در سراسر کشور هستند و برنامه‌های راهبردی و سیاست‌های کلان کشاورزی زمانی تاثیرگذارند که مراکز خدمات کشاورزی توجیه و کشاورزان برای اجرای برنامه‌ها اقناع شوند.

سرپرست وزارت جهادکشاورزی در بازدید از مزارع کشت غلات قم‌رود بار دیگر بر اهمیت راهبردی محصول گندم تاکید کرد و گفت: گندم در کشاورزی ایران و سایر کشورها معیار است؛ عملکرد مناسب، کشت و خودکفایی در گندم، تضمین امنیت غذایی کشور است از این رو مراکز خدمات کشاورزی باید ضمن ارتباط فراگیر با کشاورزان، برنامه‌های ترویجی را به سمت و سوی کشت پر‌بازده محصولات راهبردی، مبارزه با آفات و کم کردن تلفات محصولات کشاورزی سوق دهند.

آقامیری اجرای برنامه‌های ترویجی از جمله مبارزه با آفات کشاورزی را از جمله راهکارهای افزایش راندمان محصول برشمرد و در این رابطه برنامه‌های مراکز را در خصوص پایش و مبارزه با سن غلات مورد بازدید و ارزیابی قرار داد.

وی در ادامه ضمن دیدار با کارشناسان پهنه، سامانه‌های سامکا و پود را مورد بازدید قرار داد، بررسی کارکرد، مزایا و معایب در حضور کارشناسان از دیگر برنامه‌های این سفر بود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید