Iranian Agriculture News Agency

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون با اشاره به رشد 60 تا 90 درصدی برخی طرح‌های تبدیلی و تکمیلی اعلام کرد:

هدف‌گذاری برای افتتاح طرح‌های با پیشرفت فیزیکی بالا

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی اعلام کرد: بهره‌برداری از طرح‌های صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ تا ۹۰ درصدی یکی از اهداف این مرکز در سال ۱۴۰۲ است.

هدف‌گذاری برای افتتاح طرح‌های با پیشرفت فیزیکی بالا

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، کریم ذوالفقاری ضمن بیان این مطلب گفت: در حال حاضر ۱۳۰۰ طرح با ظرفیت جذب ۱۰ میلیون تن مواد خام داریم که برای به بهره‌برداری رساندن این طرح‌ها به اعتباری بالغ بر ۲۷ هزار میلیارد تومان نیاز داریم.

وی ادامه داد: این اعتبار برای ساخت واحدهای صنایع تبدیلی و تکمیلی در بخش‌های مختلف همچون سردخانه، بسته‌بندی و واحدهایی برای تبدیل ضایعات کشاورزی و ایجاد ارزش افزوده مورد نیاز است.

ذوالفقاری افزود: تمرکز ما بر روی فرآوری و ایجاد چرخه تبدیلی محصولات در استان‌هایی است که ماده اولیه‌اش را دارند.

وی گفت: بسیاری از واحدهای صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی با ظرفیت کامل فعالیت می‌کنند، زیرا هم بازار و هم منابع مالی دارند.

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی تصریح کرد: بخشی از واحدها هم ظرفیت اسمی بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد دارند و میزان فعالیت آنها به تسهیلات سرمایه درگردش، توان رقابت و وضعیت و نیاز بازار برمی‌گردد.

وی میزان رغبت برای سرمایه‌گذاری در صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی را زیاد خواند و در عین حال گفت: لازمه توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی و ایجاد ارزش افزوده در حوزه کشاورزی، حمایت دولت و تخصیص تسهیلات مناسب است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید