Iranian Agriculture News Agency

پرداخت ۲۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات به صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی گفت: نزدیک به ۲۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات در سال گذشته به بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی با کارمزدهای متنوع پرداخت شد.

پرداخت ۲۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات به صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی

به گزارش ایانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، کریم ذوالفقاری امروز سه‌شنبه در حاشیه گردهمایی مدیران صنایع کشاورزی سازمان‌های جهاد کشاورزی کشور افزود: تسهیلات ۲۵ هزار میلیارد تومانی از محل منابع داخلی بند الف تبصره (۱۸) و بند الف ماده (۵۲) به صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی پرداخت شده که بیش از ۷۰ درصد آن از منابع داخلی بانک‌های مختلف بوده است.

وی بیان کرد: برای صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی هم در برنامه هفتم توسعه و هم به صورت محصولی برنامه‌ریزی کرده‌ایم و هدفگذاری‌ها مشخص است، اما مشکل تامین تسهیلات داریم.

ذوالفقاری با بیان این که در سنوات گذشته اقدامات خوبی در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی صورت گرفته است، گفت: در حال حاضر از حدود ۱۲۵ میلیون تن محصولات کشاورزی کشور نزدیک به ۹۰ درصد آن جذب صنایع تبدیلی و تکمیلی می‌شود و یک مرحله فرآوری روی آن انجام می‌گیرد.

وی ادامه داد: کشورهای موفق در حوزه کشاورزی، چند مرحله فرآوری روی محصولات خام خود انجام می‌دهند.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی، خام‌فروشی را بلای جان بخش کشاورزی دانست و تصریح کرد: با صنایع تبدیلی و تکمیلی می‌توان بهره‌وری را بالا برد و ایجاد ارزش افزوده کرد.

وی در همین حال گفت: استفاده بهینه از تولیدات کشاورزی در زیربخش‌های زراعت، باغبانی، دام و طیور، آبزیان، زنبور عسل و جنگل و مرتع در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید