Iranian Agriculture News Agency

ساداتی نژاد در جلسه قرارگاه دیپلماسی غذایی:

لزوم افزایش قدرت اتحادیه های کشاورزی در راستای تقویت بازارهای هدف

رفع تعهد ارزی برای شیرخشک و مرکبات در زمان محدود

وزیر جهاد کشاورزی گفت: به دنبال تقویت و افزایش قدرت اتحادیه ها و تشکل های بخش کشاورزی هستیم و معتقدیم سیاست گذاری های بخش کشاورزی بدون مشارکت اتحادیه ها محقق نخواهد شد.

لزوم افزایش قدرت اتحادیه های کشاورزی در راستای تقویت بازارهای هدف

به گزارش خبرنگار ایانا، صبح امروز جلسه قرارگاه دیپلماسی غذایی به ریاست سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی و با حضور معاونین وزیر روسای سازمانها و مسئولان ذی ربط در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد. 

در این جلسه، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی، بر عدم ممنوعیت و محدودیت های لحظه ای صادرات محصولات کشاورزی  تاکید کرد. 

وی با بیان اینکه  در سال ۱۴۰۱ هیچ گونه ممنوعیتی در صادرات محصولات کشاورزی  نداشته ایم، تصریح کرد: در سال گذشته صادرات و واردات محصولات کشاورزی با وضع عوارض و تعرفه های گمرکی مدیریت شده است. وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی تولید و تامین محصولات کشاورزی خود را موظف به حمایت از تولید کنندگان و  مصرف کنندگان بخش کشاورزی می داند.

 

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به نقش مهم اتحادیه ها و تشکل های بخش کشاورزی در مدیریت بازار داخل و توسعه صادرات محصولات کشاورزی گفت: به دنبال تقویت و افزایش قدرت اتحادیه ها و تشکل های بخش کشاورزی هستیم. معتقدیم سیاست گذاری های بخش کشاورزی بدون مشارکت اتحادیه ها محقق نخواهد شد. 

وی ادامه داد: ازجمله مهمترین دلایل موفقیت در  اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها زحمات، تلاش ها و همراهی اتحادیه های بخش کشاورزی بوده است. 

ساداتی نژاد در ادامه تصریح کرد: به دنبال واگذاری مدیریت بازار داخل و صادرات محصولات کشاورزی به اتحادیه ها و تشکل ها هستیم. این واگذاری به شرط تعادل و تثبیت بازار داخل در نظر گرفته شده است‌.

وی در ادامه با اشاره به این نکته که دولت با رفع تعهد ارزی در بخش کشاورزی موافق است، عنوان کرد: در این راستا تلاش کردیم شیر خشک و مرکبات را در زمان محدود رفع تعهد کنیم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید