Iranian Agriculture News Agency

در جلسه شورای قیمت گذاری محصولات اساسی کشاورزی مطرح شد:

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در این دولت، بدهی های سنواتی جمهوری اسلامی ایران به شورای بین المللی زیتون پرداخت شد.

پرداخت بدهی ایران به شورای بین المللی زیتون در دولت سیزدهم

به گزارش خبرنگار ایانا، بعد از ظهر امروز، جلسه شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی با ریاست سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی، معاونین وزارت خانه، نمایندگان وزارت اقتصاد و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، برنامه و بودجه و نمایندگان نظام صنفی کشاورزی، بنیاد ملی گندمکاران و بخش خصوصی در سالن جلسات وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

در این جلسه، در زمینه قیمت خرید تضمینی زعفران و زیتون روغنی، آزادسازی صادرات روغن زیتون و قرار گرفتن این محصول در گروه کالاهای اساسی بحث و تبادل نظر شد.

در ادامه این جلسه، محمد مهدی برومندی معاون وزیر در امور باغبانی اظهار کرد: شورای قیمت گذاری منشاء خدمات ارزشمندی در کشور شده است. این شورا بزرگترین خدمت خانه ملت به بهره برداران و کشاورزان کشور بوده است.

برومندی تصریح کرد: در سفر ریاست جمهوری به استان های زیتون خیز مثل زنجان و قزوین، با پیشنهاد مقام عالی وزارت و در راستای تولید زیتون مصوبات خوبی را داشته ایم که منتج به افزایش تولید شده است.

وی افزود: در این دولت، بدهی های سنواتی جمهوری اسلامی ایران به شورای بین المللی زیتون پرداخت شد و امیدواریم امسال وزیر جهاد کشاورزی ایران به عنوان رئیس این شورا معرفی شوند.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: 117 آزمایشگاه مرجع بین المللی روغن زیتون ایران را با کیفیت ترین روغن دنیا معرفی کرده اند و افتخار بزرگی برای کشور محسوب می شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید