Iranian Agriculture News Agency

"ساداتی نژاد" در جمع خبرنگاران:

وزیر جهاد کشاورزی گفت: با استفاده از فناوری و شرکت های دانش بنیان می توانیم کمباین های موجود در کمباین سازی ایران را هم ارتقاء دهیم تا در فصل برداشت زراعی جدید یک محصول خوب از این شرکت ارائه شود.

استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان برای ارتقاء کمباین های کشاورزی

به گزارش خبرنگار ایانا، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه آیین امضای تفاهم نامه توسعه ناوگان کمباین برداشت غلات و دانه های روغنی کشور، در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه توسعه و جهش دیمزارهای کشور اظهار کرد: امسال 5.2 میلیون هکتار از اراضی دیم کشور مورد حمایت قرار می گیرد.

وی افزود: امروز با آستان قدس رضوی و شرکت کمباین سازی ایران یک تفاهم نامه ای را در راستای حمایت از مکانیزاسیون در حوزه کشاورزی امضا کردیم، نزدیک به 20 هزار کمباین داریم که در کشاورزی ما در حال فعالیت هستند و از این تعداد حدود 55 درصد فرسوده هستند و بین 8 تا 10 درصد باعث ضایعات در بخش کشاورزی می شوند و کیفیت بخشی از محصول را کاهش می دهند.

ساداتی نژاد با بیان اینکه ارتقاء ماشین آلات کشاورزی در توان مالکان و کشاورزان ما نیست، گفت: در قالب تفاهم نامه امروز تا 3 سال آینده 50 درصد از ناوگان کمباین کشور بازسازی و نوسازی می شود.

وی ادامه داد: در سال اول با 1800 دستگاه کار را شروع می کنیم که 800 دستگاه به ناوگان افزوده می شود و یک هزار دستگاه کمباین هم نوسازی خواهد شد.

مقام عالی وزارت ابراز امیدواری کرد: این پروژه تا پایان اجرا حدود 10 هزار میلیارد تومان آورده اقتصادی داشته باشد و از وزاردات بخشی از گندم جلوگیری کند.

وی با اشاره به حمایت های وزارت جهاد کشاورزی در حوزه فناوری و نوآوری با کمک شرکت های دانش بنیان، خاطرنشان کرد: با استفاده از فناوری و شرکت های دانش بنیان می توانیم کمباین های موجود در کمباین سازی ایران را هم ارتقاء دهیم تا در فصل برداشت زراعی جدید یک محصول خوب از این شرکت ارائه شود.

ساداتی نژاد اظهار داشت: یکی از اهداف ما در وزارت جهاد کشاورزی ارتقاء مکانیزاسیون کشاورزی در کشور است و آمادگی داریم با سایر شرکت های خصوصی این حوزه هم این مدل تفاهم را پیش ببریم.

وی ادامه داد: امسال ما این طرح را برای اولین با کمباین شروع کرده ایم اما وزارت جهاد کشاورزی آمادگی دارد این روند را با سایر ماشین آلات کشاورزی هم داشته باشد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید