Iranian Agriculture News Agency

قربانی خبر داد:

بارگذاری بیش از ۵۰۰ هزار تن نهاده در سامانه بازارگاه

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی از معرفی بیش از 2 هزار نفر به بانک کشاورزی برای فرآیند پرداخت تسهیلات یارانه‌ای خبر داد.

معرفی بیش از 2 هزار نفر به بانک کشاورزی برای فرآیند پرداخت تسهیلات یارانه‌ای

به گزارش خبرنگار ایانا‌، محمد قربانی معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه نشست وبیناری هماهنگی پرداخت تسهیلات به مرغداران، دامداران و... در طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، در جمع خبرنگاران، گفت: استقرار این مرحله از طرح که باهدف تسهیل، روان‌سازی و ارتباط نزدیک با مسئولین بانک کشاورزی و نظارت بر فرآیند اجرای کار و حل مشکلات دریافت تسهیلات دامداران، مرغداران، دامداران روستایی و عشایری، آبزی پروران، شیلات و پرورش بوقلمون، از امروز کارگروه مشترکی بین معاونت بازرگانی و بانک کشاورزی تشکیل شده تا مدیریت به نحو احسنت انجام شود و هیچ‌گونه مشکلی در بحث تأمین نقدینگی مجموعه فعالان کشاورزی ایجاد نشود.

 معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: کل اعتبار در نظر گرفته‌شده در این امر 20 هزار میلیارد تومان است که در اختیار همه‌ فعالان بخش کشاورزی که کمبود نقدینگی دارند قرار داده می‌شود.

وی ادامه داد: برای همه فعالان مخصوصاً برای واحدهای پرورش مرغ گوشتی  برنامه‌ریزی‌شده تا نقدینگی آنان تأمین شود تا با اطمینان خاطر فرآیند تولید را داشته باشند.

قربانی با تأکید بر اینکه هیچ مشکلی در تأمین نهاده‌ها وجود ندارد، تصریح کرد: بیش از 500 هزار تن نهاده دامی در سامانه بازارگاه بارگذاری شده تا مرغداران و دامداران خرید را انجام دهند و انتقال نهاده‌ها به واحدهای تولید انجام شود.

وی یادآور شد: تا زمانی که تقاضا وجود داشته باشند نقدینگی را خواهیم داشت و پیش‌بینی می‌کنیم تا سقف 20 هزار میلیارد تومان درخواست تسهیلات داشته باشیم؛ تا این لحظه حدود 20 هزار نفر فعال و بهره‌بردار بخش کشاورزی در حوزه‌های ذکرشده برای دریافت تسهیلات در سامانه سیتا بانک کشاورزی اقدام به ثبت نام کرده‌اند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: فرآیند معرفی به بانک کشاورزی با سرعت‌بالا در حال انجام است و تاکنون بیش از 2 هزار نفر به بانک کشاورزی برای فرآیند پرداخت تسهیلات یارانه‌ای معرفی‌شده‌اند.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید