Iranian Agriculture News Agency

قربانی پیش بینی کرد:

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی پیش بینی کرد با تسریع روند عرضه کالاهای اساسی در سراسر کشور در چند روز آینده، قیمت‌ها از سقف حداکثری تعیین شده، پایین‌تر بیاید.

کاهش قیمت کالاهای اساسی از سقف حداکثری تعیین شده با تسریع عرضه در سراسر کشور

به گزارش خبرنگار ایانا، محمد قربانی معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در گفت و گوی زنده و مستقیم با خبر ۱۴ شبکه یک سیما از میدان میوه و تره‌بار تهران افزود: کشتارگاه‌های مرغ از شب گذشته در سراسر کشور فعال بودند و نزدیک به ۷ هزار تن مرغ کشتار شده به تمام استان‌های کشور منتقل شد، ضمن آن که در مورد مورد تخم مرغ هم کمبودی در بازار وجود ندارد.

وی اظهار داشت: ماهانه ۱۳۵ میلیون قطعه مرغ در کشور پرورش می‌یابد و تولید همچنان ادامه دارد.

قربانی با بیان این که در مورد روغن نیز کمبودی در کشور وجود ندارند، تصریح کرد: ۱۲۰ هزار تن روغن خام وارد کارخانه‌های تصفیه و صنایع بسته‌بندی شده و به زودی با قیمت جدید وارد بازار می‌شود.

وی بار دیگر به مردم اطمینان داد مشکلی در تامین و عرضه کالاهای اساسی در کشور وجود ندارد.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: سقف قیمت کالاهای اساسی اعلام شده است و تمام فروشگاه‌های کشور طبق قانون موظفند این کالاها را با قیمت مصوب عرضه کنند تا اجحافی به مصرف کننده نشود.

وی ادامه داد: هموطنان در صورت مشاهده هر گونه تخلف در مورد عرضه و قیمت کالاهای اساسی می‌توانند گزارش خود را به بخش بازرسی وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت از طریق تلفن ۱۲۴ اطلاع دهند.

این مقام مسئول در همین حال تاکید کرد که سازمان تعزیرات حکومتی و بخش بازرسی وزارت جهاد کشاورزی تمام تلاش خود را برای رصد، نظارت بر توزیع و قیمت کالاهای اساسی انجام خواهند داد.

قربانی درباره افزایش تقاضای کالاهای اساسی در روز گذشته نیز اذعان داشت: با توجه به اعلام قیمت‌های جدید، مردم به فروشگاه‌ها مراجعه کردند و حداکثر تقاضا را داشتیم در حالی که بسیاری از فروشگاه‌ها، محصولاتی که داشتند با قیمت سابق بود و هنوز سفارش جدید نداده بودند.

وی گفت: بسیاری از فروشگاه‌ها از افزایش تقاضاهای ناگهانی مردم برای کالاهای اساسی در روز گذشته، غافلگیر شدند و فکر نمی‌کردند موجودی کالاهایشان ظرف یک روز کاهش پیدا کند و از این رو بلافاصله سفارش‌گیری این کالاها را انجام دادند و این اقلام خوراکی در حال انتقال به فروشگاه‌ها است.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: بسیاری از کسبه‌‌، سقف تعیین و اعلام شده کالاهای اساسی  را رعایت کردند و برخی این اقلام خوراکی را حتی با قیمت ارزان‌تر عرضه می‌کنند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید