Iranian Agriculture News Agency

"ساداتی نژاد" در ارتباط مستقیم اخبار شبکه یک سیما:

مشکلی در تامین و توزیع کالاهای اساسی در کشور وجود ندارد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: مشکلی در تامین و توزیع مرغ، تخم مرغ، روغن و شیر در کشور وجود ندارد و در حال حاضر در تهران و در تمام استان ها و شهرستان های سراسر کشور، کشتار مرغ مانند روزهای گذشته انجام شده است.

مشکلی در تامین و توزیع کالاهای اساسی در کشور وجود ندارد

به گزارش خبرنگار ایانا، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در گفتگو با اخبار ساعت 14 شبکه یک سیما، در رابطه با کالاهای مشمول قیمت گذاری اظهار کرد: در  راستای اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها، از شب گذشته که برداشت ماه اول یارانه برای مردم آزاد شد تا بتوانند برای خرید از آن استفاده کنند، 4 کالای اصلی هم باتوجه به تغییر نرخ ارز مشمول تغییر نرخ شد که از امروز اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه ما در تامین کالاهای اساسی هیچ مشکلی در کشور نداریم، تصریح کرد: مشکلی در تامین و توزیع مرغ، تخم مرغ، روغن و شیر در کشور وجود ندارد و در حال حاضر در تهران و در تمام استان ها و شهرستان های سراسر کشور، کشتار مرغ مانند روزهای گذشته انجام شده اما به دلیل تغییر قیمت ها در برخی از فروشگاه ها شاهد ایجاد صف بوده ایم.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: صف در فروشگاه ها به دلیل کمبود کالاها نیست بلکه به دلیل زمان بر بودن تغییر نرخ کالاها، افزایش تقاضا ایجاد شده است که برای حل این مشکل شب پنجشنبه که اصولا کشتارگاه ها تعطیل هستند هم کشتار مرغ انجام خواهد شد و صبح فردا عرضه مرغ گرم را در سراسر کشور خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: ما در ماه اسفند و فرودین 130میلیون قطعه جوجه ریزی داشته ایم و ان شاالله در اردیبهشت هم جوجه ریزی را به 130 میلیون قطعه خواهیم رساند.

ساداتی نژاد با بیان اینکه در اردیبهشت شرکت پشتیبانی امور دام کشور به دلیل مازاد تولید مرغ در کشور، مبادرت به خرید و ذخیره سازی این محصول کرده است، گفت: بیش از 20 هزار تن تولید مازاد مرغ توسط این شرکت خریداری شده است و مشکلی در تولید وجود ندارد و از صبر و تحمل مردم عزیر کشور تشکر می کنم.

مقام عالی وزارت در رابطه با تولید و توزیع روغن در کشور تصریح کرد: پیش از این 120 هزار تن روغن خام به کارخانجات ارسال شده بود و روز گذشته 80 هزار تن روغن خام در بین کارخانجات تقسیم شده و هیچ مشکلی در تامین روغن وجود ندارد.

وی افزود: کارخانجات به صورت سه شیفت مشغول فعالیت هستند و توزیع روغن، از امروز با نرخ جدید اعلام شده توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و اتحادیه ها، در کشور شروع شده است و صف های موجود مربوط به عرضه روغن با نرخ قدیم و افزایش تقاضا است که با ورود روغن با نرخ جدید بازار به آرامش می رسد.

ساداتی نژاد تاکید کرد: قیمت نان و دارو در کشور تغییر نخواهد کرد و نان های سنتی مانند سابق با نرخ قدیم توزیع می شود، دارو هم تغییر نرخ ندارد.

وی با بیان این که مبلغی که به حساب مردم واریز شده با توجه به افزایش قیمت ها بوده است، ادامه داد: یارانه واریزی در برخی دهک ها بیش از مقدار افزایش قیمت بوده است.

وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با تامین نهاده دامی برای مرغداران و گاوداران گفت: از روز شنبه عرضه جدید نهاده دامی را بر روی سامانه بازارگاه شروع خواهیم کرد و امروز هم تولیدکنندگان در حال خرید نهاده دامی از بازارگاه هستند.

وی با بیان اینکه تولید به اندازه کافی انجام می شود و ذخایر استراتژیک کشور در شرایط مطلوب است، ابراز امیدواری کرد: با همراهی و همکاری مردم بتوانیم شرایط بازار را به نحو احسنت کنترل کنیم تا آرامش به بازار بازگردد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید