Iranian Agriculture News Agency

ساداتی نژاد تاکید کرد:

اختصاص ۲ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی به کشت قراردادی گندم

وزیر جهاد کشاورزی گفت: نقش بانک کشاورزی در حذف ارز ترجیحی بسیار مهم است.

نقش ویژه بانک کشاورزی در اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها و حذف ارز ترجیحی

به گزارش خبرنگار ایانا، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در نشست هم اندیشی با بانک کشاورزی اظهار کرد: ارز ترجیحی کیفیت و سلامت غذا را نابود کرده و کشاورزی و تولید را به ورطه نابودی کشانده است.

وی افزود: نقش بانک کشاورزی در حذف ارز ترجیحی بسیار مهم است و ما تمام استان ها را رصد و ارزیابی خواهیم کرد.

ساداتی نژاد تاکید کرد: برخوردهای سلیقه‌ای و سهل انگاری پذیرفته‌شده نخواهد بود و حذف ارز نباید تبدیل به یک شرایط سخت برای کشاورز و دامدار شود.

مقام عالی وزارت تصریح کرد: تمام اتحادیه‌ها و زنجیره ها اعم از روغن، دام و طیور دغدغه سرمایه در گردش دارند که مسئله بسیار مهمی است و این موضوع باید توسط بانک کشاورزی حل و فصل شود.

وی افزود: زنجیره ها و کارخانجات در بانک کشاورزی اعتبار بالایی دارند اما باید به کشاورزان خرد و بهره‌برداران کوچک هم تسهیلات ارائه شود تا بتوانند به تولید ادامه دهند.

ساداتی نژاد با تاکید بر اینکه نباید هیچ محدودیتی در پرداخت وجود داشته باشد، گفت: باید دامدار کارت برای دامدار خرد روستایی و عشایری تامین اعتبار شود.

وی ابراز امیدواری کرد: با کمک هم از این آزمون موفق و سربلند خارج شویم و بتوانیم تولید را در کشور استمرار دهیم.

وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: امسال برای اولین بار کشت گندم را در ۲ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی به کشت قراردادی اختصاص داده‌ایم.

وی افزود: کشاورز نباید دغدغه کود، بذر، سم و بیمه داشته باشد و تنها باید بر روی کشاورزی تمرکز کند.

ساداتی نژاد ادامه داد: شرکت بازرگانی دولتی از روز اول با کشاورزان قرارداد می بندد و کود، سم، بذر و بیمه را در اختیار کشاورزان قرار می دهد و در انتها در زمان خرید محصول با کشاورز تسویه حساب می کند که بزرگترین حمایت از تولید داخل است.

وی تصریح کرد: ۳۷۵ شرکت در کشور بذر تولید می کنند و بانک کشاورزی باید تسهیلات خود را برای کشاورزان افزایش دهد تا بتوانند بذر مورد نیاز خود را تهیه کنند و کشاورزی کشور با مشکل مواجه نشود.

وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: بانک کشاورزی باید به پرافتخارترین بانک کشور تبدیل شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید