Iranian Agriculture News Agency

از ابتدای سال جاری تا روز گذشته انجام شد؛

حمل و نقل یک میلیون و ۱۵2 هزار تن کالای اساسی برای تأمین نیاز کشور

مدیرکل هماهنگی خدمات بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی ایران از حمل و نقل یک میلیون و 152 هزار تن کالای اساسی برای تأمین نیاز کشور از بنادر جنوب و شمال خبر داد.

حمل و نقل یک میلیون و ۱۵2 هزار تن کالای اساسی برای تأمین نیاز کشور

 به گزارش ایانا و به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ سیاوش حسین‌پور با اعلام اینکه تأمین محصولات راهبردی کشور به طور مستمر از منابع داخلی و خارجی در دست انجام است، گفت: از ابتدای سال جاری تا روز گذشته، یک میلیون و 1۵۲ هزار تن از کالاهای اساسی شامل گندم و برنج برای ذخیره‌سازی و توزیع در زمان‌های ضروری از بنادر جنوب و شمال به مقصد 160 مرکز ذخیره‌سازی در اقصی نقاط کشور ارسال شده است.

وی با اشاره به اینکه کالاهای تخلیه شده در بنادر بر اساس برنامه حمل و نقل شرکت بازرگانی دولتی ایران به سایر نقاط کشور ارسال می‌شود، افزود: این کالاها از استان‌های بندریِ خوزستان، هرمزگان و مازندران و بندر چابهار در استان سیستان و بلوچستان، بارگیری و ارسال شده‌اند.

مدیرکل هماهنگی خدمات بازرگانی شرکت بازرگانی دولتی ایران با تأکید بر اینکه این شرکت برای انتقال محصولات راهبردی از شبکه گسترده‌ی حمل و نقل در دو بخش جاده‌ای و ریلی بهره می‌گیرد، خاطرنشان کرد: با رویکرد کاهش هزینه‌های تأمین، بلافاصله پس از تخلیه کالا نسبت به ارسال آن به مقاصد مورد نیاز با استفاده از ناوگان ریلی که به‌ صرفه‌تر از ناوگان جاده‌ای است، اقدام می‌کنیم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید