Iranian Agriculture News Agency

ساداتی‌نژاد تصریح کرد:

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: کشت قراردادی گندم و برنج یکی از مهمترین ماموریت های وزارت جهاد کشاورزی به شمار می‌رود.

کشت قراردادی گندم و برنج یکی از مهمترین ماموریت های وزارت جهاد کشاورزی

به گزارش خبرنگار ایانا، جلسه قرارگاه امنیت غذایی صبح امروز دوشنبه، به ریاست سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی و با حضور وبیناری روسای جهاد کشاورزی استان‌ها، معاونت برنامه‌ریزی، مدیران بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی، مدیران غله و تعاون روستایی استان‌ها در سالن جلسات وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

 سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در این جلسه بر نقش ویژه شرکت بازرگانی دولتی ایران و شرکت پشتیبانی امور دام کشور در تنظیم بازار محصولات کشاورزی اشاره کرده و گفت: رصد دقیق بازار و توزیع مویرگی کالاهای اساسی مورد توجه دو شرکت مذکور قرار گیرد.

ساداتی نژاد با اشاره بر اهمیت عرضه مستقیم و بدون واسطه محصولات کشاورزی در کشور گفت: در راستای عرضه مستقیم محصولات کشاورزی، سازمان مرکزی تعاونی روستایی نسبت به راه اندازی روستا بازارها در سراسر کشور و هوشمند سازی نظام توزیع اقدام کند.

وی در ادامه بر اهمیت توسعه کشاورزی قراردادی تاکید کرده و افزود: کشت قراردادی گندم و برنج به عنوان دو محصول استراتژیک با جدیت و به عنوان یکی از مهمترین ماموریت های وزارت جهاد کشاورزی  دنبال شود.

در این جلسه بر رصد تولید، توزیع، بازار و کنترل آن در راستای امنیت غذایی تأکید شد.

همچنین در این جلسه به استان‌ها اطلاع داده شد که می‌توانند برای دریافت نهاده‌های دامی موردنیاز که از روز گذشته بارگذاری شده، اقدام کنند.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید