Iranian Agriculture News Agency

در بازدید سرزده از کارخانه‌ ی روغن خوراکی:

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در بازدید سرزده به کارخانه روغن نباتی، گفت: 300تن روغن کنجد تاریخ مصرف گذشته در این کارخانه کشف شده که دستور پلمپ انبار داده شد.

انبارهای مملو از روغن خوراکی و امتناع از عرضه در بازار شب عید

به گزارش خبرنگار ایانا، در دومین روز از گشت ویژه  بازار شب عید 1401 احمد اصانلو معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی به همراه مسعود امرالهی سرپرست دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی به‌صورت سرزده از یک شرکت تولیدکننده روغن خوراکی بازدید کردند.

احمد اصانلو رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در این بازدید سرزده که به‌ منظور امتناع از عرضه محصول توسط این شرکت در بازار انجام شد در جمع خبرنگاران، گفت: امروز گشت مشترک برای سرکشی از مراکز تولید و کارخانه‌های روغن در حال انجام است.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش‌های رسیده از این کارخانه، حاکی از آن است که این شرکت بالغ بر 70 هزار تن عرضه خارج از شبکه به همراه امتناع از عرضه داشته و همچنین اقدام به فروش دو نرخی کالا کرده است.

اصانلو با بیان اینکه بررسی‌های لازم در خصوص این موضوع در حال انجام است، یادآور شد: این موضوعات مستلزم بررسی اسناد است که در این خصوص 3 دستور ویژه برای آن صادر شد و یک تیم متشکل از قضات، روسای شعب تعزیرات و بازرسان وزارت جهاد کشاورزی تا عصر امروز در این مکان مستقرشده‌اند و اسناد را بررسی می‌کنند.

به گفته‌ی وی، امتناع از عرضه، بالغ‌ بر 70 هزار تن روغن خوراکی خارج از شبکه و بررسی ادله‌ی شرکت مبنی بر عدم عرضه به دلیل مسائل مربوط به پخش و همچنین فروش دو نرخی 3 دستور ویژه برای بررسی در این کارخانه است.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه 300 تن روغن کنجد تاریخ‌ مصرف گذشته نیز در بازدیدها مشاهده شد، گفت: مدیر شرکت اعلام داشته که این کالا از سال گذشته انبار شده و مربوط به مدیریت قبل است؛ در حال حاضر دستور پلمپ انبار صادر شده است.

وی افزود: مقرر گردیده است تا نماینده بهداشت برای بررسی این مسئله حاضر شوند و درصورتی‌که قابلیت استفاده انسانی و یا حیوانی از آن وجود نداشته باشد این کالاها امحاء شود.

کمبودی در بازار روغن برای شب عید وجود ندارد

مسعود امر الهی سرپرست دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی نیز در این بازدید سرزده با تأکید بر اینکه 100 درصد روغن‌های وارداتی با ارز 4200 تومانی انجام می‌شود و باید به قیمت مصوب به فروش برسد، گفت: روغن خوراکی به فراوانی در کشور وجود دارد و کارخانه‌ها باید عرضه این محصول را سرعت دهند.

به گفته‌ی وی، اگر کارخانه‌ای بیش از یک ماه عرضه را نگه دارد و برنامه ریزی کند تا پس از حذف ارز ترجیحی آن را توزیع کند احتکار کرده است.

وی با بیان اینکه در این کارخانه روغن‌های تولیدی از 2 آذرماه موجود بوده و توزیع نشده است، گفت: نباید پس از تولید، این محصول بیش از یک هفته در انبارها ذخیره شود؛ ما کمبودی در بازار نداریم؛ البته هفته پایانی سال تقاضا برای این محصول زیاد است که باید عرضه انجام شود.

امر الهی با اشاره به دستور معاون اول رئیس‌جمهور در ستاد تنظیم بازار، گفت: از روز پنج‌شنبه با جلسه مشترک با سازمان تعزیرات حکومتی برنامه‌ریزی برای نظارت بر توزیع و فروش کالاهای اساسی قند، شکر، برنج و روغن و سایر کالاهای انجام شده است.

وی ادامه داد: روز گذشته فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هم‌اکنون کارخانه‌های روغن مورد نظارت قرار گرفته است و در سراسر کشور نیز گشت‌های تعزیرات به همراه بازرسان وزارت جهاد کشاورزی؛ بازرسی های لازم در این خصوص را انجام می دهند.

سرپرست دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی  با اشاره به اینکه  در حدود 3 ماه است که بر اساس قانون انتزاع، نظارت بر کالاهای اساسی بر عهده وزارت جهاد کشاورزی محول شده است، تصریح کرد: ما در این ایام بیش از 350 هزار مورد بازرسی انجام داده ایم و حدود 30 هزار پرونده نیز به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال‌شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید